רבוע נדל"ן ושותפים רכשו את מתחם מוטורולה בת"א ב-470 מיליון שקל

על הקרקע, ברחוב תוצרת הארץ, יקימו החברות שני מגדלים בני 37 ו-40 קומות, האחד משרדים והשני מגורים * היקף ההשקעה הכוללת בפרויקט יגיע ל-1.2 מיליארד שקל

עסקת ענק בשוק המשרדים והמגורים בתל אביב: רבוע כחול נדל"ן שבשליטת מוטי בן משה, רכשה 70% ממתחם מוטורולה ברחוב תוצרת הארץ 5 בתל אביב. ב-30% מהקרקע מחזיקות סופרין, קבוצת וייס, GF נדל"ן, ובולטהאופ השקעות שרכשו את חלקם במארס האחרון מבעלים פרטיים. סך שווי הקרקע שנרכשה עומד על 470 מיליון שקל. רכיב ההחזקה של כל אחת מהחברות בקרקע יכול, על פי ההסכמים, להשתנות.

על הקרקע ששטחה 6.5 דונם, וממוקמת בין בית קליפורניה לבין מגדלי תל אביב, חלה תוכנית בניין עיר מאושרת להקמת שני מגדלים, בני 37 ו-40 קומות. המגדל הצפוני שיוקם יהיה מגדל מגורים בן 350 דירות שיוקם במסגרת קבוצת רכישה, והמגדל הדרומי שיוקם יהיה מגדל משרדים בשטח 30 אלף מ"ר מעל קומת מסחר, משולב עם 40 דירות מגורים בקומות העליונות. מגדל המשרדים יישאר כנכס מניב בבעלות מלאה של רבוע נדל"ן.

לדברי היזמים, במסגרת קבוצת הרכישה להקמת מגדל המגורים, שווקו כבר 100 דירות בנות 2-5 חדרים. את הפרויקט שייקרא "מגדלי היצירה" ויכלול חניונים תת קרקעי, תכנן משרד יסקי מור סיון אדריכלים. לשיווק שטחי המשרדים בפרויקט, צפויה תחרות שכן באותו הרחוב מקימות החברות גב ים ואמות השקעות את פרויקט TOHA הכולל 30 קומות ו-55 אלף מ"ר משרדים.

ניהול התכנון והביצוע של הפרויקט ייעשה באחריות רבוע נדל"ן כמו גם שיווק המשרדים, ואילו ניהול שיווק המגורים יעשה על ידי יתר השותפות. מדיווח של רבוע כחול נדל"ן לבורסה, עולה עוד, כי החברה תעמיד לקבוצות סופרין, וייס, GF נדל"ן ובולטהאופ השקעות הלוואות בגין מלוא חלקן בהון העצמי שהן יידרשו להעמיד.

סך ההשקעה בפרויקט לרבות מרכיב הקרקע - 1.2 מיליארד שקל. את הצדדים בעסקה ייצגו עוה"ד לוי אמיתי ו-ורד גיטרמן ממשרד גולדפרב-זליגמן, עו"ד שי עדולם ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון, ועו"ד ארן פלשקס, מאיר פורגוס ודיויד אמיד משרגא בירן ושות'.