הנקראות ביותר

לאחר פרסום המדד הדולר זינק - מעל 3.6 שקלים לדולר

ההערכות הן כי קצב האינפלציה הנמוך יעכב את בנק ישראל בתהליך העלאת הריבית ■ יוסי לוי, מנכ"ל מור בית השקעות: "ריבית בנק ישראל הנמוכה תישאר איתנו עוד הרבה זמן, תחזיות האינפלציה של שוק ההון התבדו, והדולר הולך בכיוון אחד - מעלה"

דולר / צלם: רויטרס
דולר / צלם: רויטרס

מיד לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן לחודש יולי החל הדולר לזנק וחצה את רף 3.6 השקלים לדולר. הערב פורסם מדד המחירים לצרכן שירד חודש שני רצוף. ב-12 החודשים האחרונים ירד המדד ב-0.7% ונראה שיתקשה במחצית השנייה של השנה לעלות לרמת הציפיות של שוק ההון (עד 0.8%) מה שגורר את המשקיעים להעריך כי בנק ישראל לא ימהר להעלות ריבית גם בשנה הבאה.

ברחבי העולם הדולר מתחזק גם כן לאור הדיווחים על תחילתם של מגעים דיפלומטיים של ארה"ב מול צפון קוריאה, לאחר ההחרפה ביחסים בשבועות האחרונים.

יוסי לוי, מנכ"ל מור בית השקעות: "האינפלציה השלילית ממשיכה מחלחלת לתחזיות של שוק ההון לגבי ריבית בנק ישראל שתישאר נמוכה עוד הרבה זמן ועמוק לתוך 2018. עקב כך ההפרש בין הריביות דולר לשקלי יכולות לגדול וזה ימשיך ללחוץ את הדולר כלפי מעלה עד תחילת 2018 לפחות. אנחנו רואים שבנק ישראל פחות מתערב במסחר כיוון שכוחות השוק פועלים בשלב זה, בכיוון של חיזוק הדולר מול השקל.

"כרגע אנחנו רואים את השקל שביקר בתחתיות של 3.5 שקלים לדולר, נסחר ברמות 3.61 שקלים וימשיך לרמת התמיכה הקודמת ב-3.73 שקלים. לגבי שוק האג"ח שוק הצמודים בתקופה האחרונה מגלה חולשה משמעותית כשתחזיות הגופים המוסדיים לעליית אינפלציה בין 0.5% ל-0.8% התבדו וכנראה שנגמור את השנה סביב האפס".

אז מה הסיכוי שהדולר יחזור אל מעל 3.70 ש'? כנראה שלא גבוה

loading

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!