קרב האגרוף: מייוות'ר פורש - "קונור יותר טוב ממה שחשבתי"

האמריקאי חגג ניצחון 50: "הייתי חייב לאוהדים שואו. תוכנית המשחק הייתה לעייף אותו. בחרתי את בן הזוג המושלם לריקוד בשביל הקרב האחרון" ■ האירי התאכזב: "חבל שלא נתנו לי להמשיך"

פלויד מייוות'ר האמריקאי על קונור מקגרגור האירי  איגרוף: צילום: רויטרס
פלויד מייוות'ר האמריקאי על קונור מקגרגור האירי איגרוף: צילום: רויטרס

קרב האגרוף שכל העולם חיכה לו בחודשים האחרונים הסתיים הבוקר (א') בצורה חד-צדדית, עם נוק-אאוט טכני של פלויד מייוות'ר האמריקאי על קונור מקגרגור האירי.

הקרב שנערך בלאס וגאס והכניס מיליוני דולרים לכיסי המתאגרפים החל עם כמה סיבובים מפתיעים מצד לוחם ה-MMA, עבורו היה זה קרב אגרוף ראשון בקריירה. אלא שבמהרה, מייוות'ר, שחזר מפרישה לכבוד האירוע והודיע על פרישה סופית בסיומו, השתלט על העניינים והנחית עוד ועוד אגרופים על מקגרגור, עד שהשופט החליט לעצור את החגיגה בסיבוב העשירי.

מייוות'ר יסיים את הקריירה עם מאזן מושלם של 0:50. 

עם סיום הקרב, מקגרגור ניגש למייוות'ר, והשניים חייכו זה לזה, התחבקו ושוחחו בקצרה, כשהם שמים סוף לשבועות ארוכים של טראש טוק. מייוות'ר אמר בסיום: "קונור מתחרה קשוח. אני חושב שנתנו לאוהדים את מה שהם רצו לראות. הייתי חייב לאוהדים על הקרב מול פאקיאו, לבוא ולתת שואו הרבה יותר טוב, וזה מה שעשיתי. קונור היה הרבה יותר טוב ממה שחשבתי שיהיה. הוא השתמש בזוויות שונות, והוא מתחרה קשוח, אבל אני הייתי המתאגרף הטוב ביותר הלילה. תוכנית המשחק שלנו הייתה לאפשר לו לנסות את כל המכות החזקות שלו בהתחלה ולנצח אותו לקראת הסוף. ידענו שאם הוא יילחם 25 דקות בשיא הכוח, הוא יתחיל להתעייף. זה מה שרצינו שיקרה".

האמריקאי הוסיף: "הבטחתי לכולם שהקרב הזה לא יגיע ל-12 סיבובים. המוניטין של האגרוף היה על הכף כאן. אגרוף ו-MMA הם ענפי ספורט נהדרים, ואני רוצה להודות לכל האוהדים מאירלנד ובכלל, לכל מי שהגיע לכאן. הבטחתי שלא אסוג מולו, שאכניס אגרופים וזה מה שעשיתי. לא יכולתי להגיע ל-0:50 בלי האוהדים, ניצחון הוא ניצחון, לא משנה איך אתה משיג אותו. אני כבר מחכה להיכנס להיכל התהילה. הקרב הלילה היה האחרון שלי בקריירה. בחרתי את בן הזוג המושלם לריקוד בשביל הקרב האחרון. קונור מקגרגור, אתה אלוף גדול ולאירים, אנחנו אוהבים אתכם חבר'ה".

מקגרגור המאוכזב אך גאה סיכם מהצד שלו: "חשבתי שניצחתי את הסיבובים הראשונים, אבל הוא שינה סגנון בהמשך. הוא מאוד מיושב ורגוע בזירה. הוא לא ממש מהיר או חזק, אבל הוא מלא בסבלנות, מתאגרף נקי, הייתה לו קריירה נהדרת. אני מקווה שגרמתי לאוהדים ליהנות. אני חושב שזה היה קרב די צמוד. אני חושב שהשופט הפסיק את זה קצת מוקדם מדי. הייתי רוצה שהוא יאפשר לי להמשיך עוד.

"התעייפתי קצת. אני נהיה קצת גמלוני כשאני מתעייף בזירה. כבר חטפתי בעבר בשידורים חיים וחזרתי לעניינים. היה פה חתיכת באזז מדהים. זה סוג קרב מאוד שונה, מעייף. אבל השופט היה יכול פשוט לתת לי לסיים, לראות מה קורה והאם אני נופל. היו עוד שני סיבובים. תן לי לחזור לפינה שלי ולהתארגן. פלויד היה הרבה יותר רגוע לקראת הסיום. חייבים לתת לו קרדיט על זה. אני לא יודע אם אתאגרף שוב בהמשך. אני שמח שייצגתי בכבוד את הדגל האירי, והמדינה שלי הייתה מאחוריי". 

קומישינר ה-UFC, דיינה ווייט, אמר ל"ספורטס אילוסטרייטד" לאחר הקרב: "כשחשבתי על הקרב לפני שהתחיל, חשבתי שפלויד יברח וקונור יצטרך לרדוף אחריו ואולי ייפגע בו מתישהו. 9 מתאגרפים לא הגיעו ל-100 מכות מול מייוות'ר ב-12 סיבובים. קונור הכניס לו 111 מכות בפחות מ-10. זה מרשים. כשמישהו הופך למתאגרף מקצוען, הוא מתחיל מ-4 ואז 6 סיבובים, קונור התחיל מקרב מלא, והוא התעייף. הוא אמר שהוא לא רצה שהשופט יפסיק? אני כן. קונור התעייף ולא רציתי לראות יותר מזה. זה לא הוא. הוא בא, נתן פייט לפלויד בענף שלו. פלויד בחיים לא היה נכנס לאוקטגון, ואם כן, הוא לא היה שורד גם 5 סיבובים. קונור עשה עבודה נהדרת הלילה, ואני גאה בו מאוד. עכשיו נחזיר את קונור ל-UFC, שם הוא יכול להשתמש בכל הכלים והיכולות שלו".

צרו איתנו קשר *5988