הנכים חסמו את הכניסה לנתב"ג: "ראש הממשלה מתעלם"

מוקדם יותר חסמו הנכים גם את הכניסה לאזור התעשייה בראש-העין ■ "הסבל הקשה של הנכים יכולה להסתיים בהחלטה אחת, אבל ראש הממשלה בוחר להמשיך להתעלם", הם טוענים

מחאת הנכים בנתב"ג. צילום: דוברות רש"ת
מחאת הנכים בנתב"ג. צילום: דוברות רש"ת

לאחר שארגון "נכה לא חצי בן אדם" הפגין אמש מול כנס התמיכה בראש הממשלה, התחדשו הבוקר (ה') פעולות המחאה בכבישים. הנכים ממשיכים במאבקם להעלאת קצבת הנכות וחסמו את הכניסה לנמל התעופה בן-גוריון. הנכים, שחסמו מוקדם יותר היום גם את הכניסה לאזור התעשייה "אפק" בראש-העין, דורשים מהמדינה להשוות את הקצבאות לשכר המינימום.

"הכניסות לנתב"ג מכביש 1 ממזרח ומערב נחסמו לתנועה בעקבות מחאת הנכים", מסרה המשטרה. "הכניסה לנתב"ג תתאפשר מכביש 40 צומת אלעל בלבד. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכוונים את התנועה".

החרפת המאבק מתקיימת כנגד מסקנות ועדת פרופסור שמחון אשר ממליצה על תוספת נמוכה ודיפרנציאלית לקצבת הנכות, בניגוד לדרישה לקצבת נכות בגובה שכר מינימום, והתעלמות מוחלטת לטענתם מצד ראש הממשלה להידבר.

"אנחנו לא שמאלנים, אנחנו לא ימניים, אנחנו רעבים", אמר אלכס פרידמן, יוזם המאבק ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם". "הסבל הקשה של הנכים וההפרעה הבלתי נמנעת לכלל האזרחים יכולה להסתיים בהחלטה אחת, אבל ראש הממשלה בוחר להמשיך להתעלם".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988