חובבי צלילה? הכירו 3 אתרים יוצאי דופן שכדאי לבקר בהם

לאלה מביניכם שמחזיקים ברישיון צלילה וכבר צללו בכמה מאתרי הצלילה הפופולריים בארץ ובעולם, קבלו הצצה ל-3 אתרים מומלצים שאולי לא הכרתם ■ כל הפרטים בווידאו

בולען אטקציה לשחייה/ צילם: מתוך הוידאו
בולען אטקציה לשחייה/ צילם: מתוך הוידאו

סדקים בקרקע ובולענים יכולים להיווצר ללא התרעה ולזרוע הרס בסביבתם. במקרים אחרים מתמלאים הבולענים העמוקים מים מתוקים, ובכך מייצרים פתרון מושלם למי שמחפש אחר התרעננות בחודשי הקיץ החמים.

לאלה מביניכם שמחזיקים ברישיון צלילה ומחפשים מקומות פחות שגרתיים לצלול בהם, הנה 3 המלצות: הראשונה היא הבאר של ג'ייקוב (Jacob's Well) בווימברלי (Wimberly), טקסס. מדובר באטרקציה המובילה בתחום, עם מערות תת-קרקעיות בעומק של כ-42 מטרים ומסלול משוער של מערות מי תהום באורך של כ-1.5 ק"מ - בהן מצאו כמה צוללנים את מותם לאורך השנים.

גם החור הכחול (Blue Hole) בסנטה רוזה (Santa Rosa), ניו-מקסיקו, נחשב לגורם משיכה, והוא נוצר לפני אלפי שנים בעקבות שחיקת אבן הגיר שמסביב. התוצאה המרהיבה מתאימה לשחיינים וצוללנים, עם עומק של כ-24 מטרים וטמפרטורה קבועה של 16 מעלות.

הבריכה ב-Silfra, איסלנד, תעניק למעמקים הזדמנות לגעת בשני לוחות טקטונים בו-זמנית באזור הרכס התת-ימי שנוצר לפני כ-150 שנה.

צרו איתנו קשר *5988