טראמפ מאיים שוב: רק דבר אחד יעבוד מול צפון קוריאה!

נשיא ארה"ב שב הלילה לתקוף מעל חשבון הטוויטר שלו את הניסיונות לשאת ולתת עם משטרו של קים ג'ונג און

טראמפ וטילרסון /  צילום: רויטרס
טראמפ וטילרסון / צילום: רויטרס

נשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ שב והעלה אמש (שבת) את סוגיית המתיחות עם צפון קוריאה בדברים שכתב בחשבון הטוויטר שלו, שאחריו עוקבים יותר מ-40 מיליון בני אדם. "נשיאים וממשלים מדברים עם צפון קוריאה מזה 25 שנים. הסכמים נחתמו וכמויות עצומות של כסף הועברו אך זה לא עזר", כתב. "בעבר הופרו הסכמים לאחר שהדיו יבש ונציגי המשא-ומתן של ארצות-הברית הוצגו כטיפשים. מצטער, אבל רק דבר אחד יעבוד!". טראמפ לא הוסיף פרטים על מהו אותו דבר שיכול לעבוד בנושא.

בשבוע שעבר יצא טראמפ בהצהרה דומה כשכינה את הניסיונות לפתוח במשא-ומתן עם משטרו של קים ג'ונג און על פירוק תוכנית הגרעין של ארצו "בזבוז זמן". טראמפ פתח גם אז בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו בעקבות דברים שאמר שר החוץ בממשלו רקס טילרסון על אודות קיום ערוץ תקשורת ישיר מול צפון קוריאה.

"אמרתי לרקס טילרסון, שר החוץ הנפלא שלנו, שהוא מבזבז את הזמן בניסיון לשאת ולתת עם איש הטילים הקטן... שמור את האנרגיה רקס, נעשה מה שצריך לעשות", כתב אז טראמפ - כשהוא משתמש בכינוי מזלזל כדי לציין את קים. כעבור כמה שעות הוסיף: "להיות נחמדים לאיש הטילים לא עזר במשך 25 שנה, מדוע שזה יעבוד עכשיו? קלינטון נכשל, בוש נכשל ואובמה נכשל. אני לא אכשל". זאת, אף על פי שקים נמצא בשלטון רק משנת 2011.

הלילה שוחח טראמפ עם כתבים בבית הלבן ואמר כי יחסיו עם טילרסון טובים, אך הוא יכול להיות קשוח יותר. טראמפ לא הרחיב מעבר לכך בדבריו ולא התייחס לדבריו בטוויטר הלילה. הערתו בנושא שר החוץ מגיעה ברקע דיווחה של רשת NBC השבוע לפיו טילרסון שקל בקיץ האחרון להתפטר ואף כינה את טראמפ "אהבל" במהלך פגישה עם בכירי ממשל נוספים. טילרסון עצמו מסר הצהרה לעיתונות לאחר הדיווח שבה הכחיש כי התכוון להתפטר ואמר כי יחסיו עם טראמפ תקינים.

צרו איתנו קשר *5988