חברת החשמל: רווח של 3.2 מיליארד ש'; הכנסות 18 מיליארד ש'

הכנסות החברה לתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכמו לסך של כ-18.4 מיליארד שקל, לעומת כ-17.5 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד ■ "חברת החשמל נמצאת בעיצומם של דיוני רפורמה מכריעים וקריטיים ליציבות ענף האנרגיה"

יו``ר חברת חשמל יפתח רון-טל / צילום: דוברות חח``י
יו``ר חברת חשמל יפתח רון-טל / צילום: דוברות חח``י

חברת החשמל פרסמה הערב (ה') את דוחותיה הכספיים לתשעת החודשים הראשונים של השנה ולרבעון השלישי. את תשעת החודשים הראשונים סיימה ברווח של 3.2 מיליארד שקל, זאת לעומת רווח של 1.7 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח לתקופה זו כלל רווח בסך של כ-2 מיליארד שקל נטו לאחר השפעת מס מאירועים חד פעמיים, לעומת רווח בתקופה המקבילה אשתקד שכלל רווח בסך של כ-0.9 מיליארד ש"ח לאחר השפעת המס, מאירועים חד פעמיים. לאחר נטרול השפעות אירועים חד פעמיים אלו, הרוויחה החברה בתקופת תשעת החודשים הראשונים של השנה 1.2 מיליארד שקל, ואילו בתקופה המקבילה אשתקד הרוויחה החברה 0.8 מיליארד שקל.

מתחילת השנה קטן חוב החברה בכ-0.9 מיליארד שקל, והסתכם לסך של כ-42.3 מיליארד שקל.

הכנסות החברה לתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכמו לסך של כ-18.4 מיליארד שקל, לעומת כ-17.5 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ 5.6%, הנובע בעיקר מגידול בצריכת החשמל בתקופה זו. 

נרשמה עלייה של כ-21% בעלות צריכת הדלקים בין התקופות בסך של כ-1.2 מיליארד שקל, מה שנובע ממספר גורמים: 

- עלייה בביקוש לחשמל

- עליה במחיר הפחם

- תקלה באספקת הגז הטבעי ממאגר תמר, שגרמה לצריכה מוגברת של דלקים יקרים, סולר וגז נוזלי


10% של עלייה ברכישות החשמל שהחברה רוכשת מיצרנים פרטיים בין התקופות, בסך של כ-260 מיליוני ש"ח, כללה רכישות חשמל מיצרנים פרטיים בתקופת התקלה במאגר גז "תמר" בהתאם לאמות המידה של רשות החשמל, במצב כזה.

הון החברה, נכון ליום 30 בספטמבר, הסתכם לסך של כ 19.6 מיליארד שקל, לעומת סך של כ-17.6 מיליארד שקל נכון ליום 31 בדצמבר 2016. החוב הפיננסי נטו של החברה נכון ליום 30 בספטמבר 2017, הסתכם לסך של כ- 42.3 מיליארד שקל, לעומת החוב הפיננסי נטו של החברה ליום 31 בדצמבר 2016, שהסתכם לסך של כ-43.2 מיליארד שקל. 

יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, מסר כי "התוצאות העסקיות החיוביות של חברת החשמל הן עדות נוספת לחשיבותם הרבה של המדיניות והתהליכים האסטרטגיים אותם מוביל הדירקטוריון, והניהול האיכותי והשמרני אותו מובילה ההנהלה, במקצועיות ובנחישות רבה. חברת החשמל נמצאת בעיצומם של דיוני רפורמה מכריעים וקריטיים ליציבות ענף האנרגיה בישראל. המתווה ההיסטורי המתגבש יצעיד את החברה ואת המשק לעידן חדש של יציבות, יעילות ותחרותיות, תוך שמירה על איתנות פיננסית".

עופר בלוך, מנכ"ל החברה, אמר בתגובה לדוחות כי "חברת החשמל ממשיכה להוכיח יכולות ביצוע גבוהות במיוחד, התמודדות עם מצבי קיצון, תוך שמירה על אספקת שירות איכותי ללקוחות ומצד שני שומרת על איתנות פיננסית. רק עם רפורמה מוסכמת החברה תוכל לנצל את היכולות שלה לכדי מינוף מיטבי בסביבה תחרותית".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988