הרץ תנסה לגייס בת"א לצורך מימון מחדש של הלוואות

את המהלך תוביל חברת החיתום החדשה אוורסט של צמד היועצים רפי ליפא וגל עמית ומנכ"ל פועלים אי.בי.אי לשעבר, ארז גולדשמידט

מגדל בנק אוף אמריקה בפלורידה / צילום: אתר החברה
מגדל בנק אוף אמריקה בפלורידה / צילום: אתר החברה

עוד חברת נדל"ן אמריקאית בדרך לגיוס אג"ח בתל-אביב בחודש הקרוב. הרץ פרופרטיז (Hertz) יצאה ל"רוד שואו" לקראת גיוס מתוכנן של מאות מיליוני שקלים לצורך מימון מחדש של הלוואות בריבית נמוכה יותר. את המהלך תוביל חברת החיתום החדשה אוורסט, שהקימו צמד היועצים רפי ליפא וגל עמית, יחד עם מנכ"ל פועלים אי.בי.אי לשעבר, ארז גולדשמידט.

האג"ח, שאינה קשורה לבטוחות או שעבודים כלשהם, תיפרע ב-6 תשלומים החל מינואר 2021 עד ינואר 2026 והריבית עליה תשולם פעמיים בשנה החל מיולי 2018. מדובר בחברת הנדל"ן האמריקאית ה-31 שמנפיקה חוב בת"א, כאשר היקפו המצרפי של החוב עומד כבר על קרוב ל-20 מיליארד שקל.

הרץ, שעדיין לא קיבלה דירוג לקראת ההנפקה (שלקראתה הוקמה חברה ייעודית שנרשמה באיי הבתולה, בדומה לחברות האמריקאיות האחרות שגייסו אג"ח בתל-אביב) מחזיקה ב-25 בנייני משרדים ב-9 מדינות בארה"ב (16 מתחמים שונים). החברה רוכשת נכסים המוגדרים "רמה ראשונה" (CLASS A) בשווקים משניים בארה"ב (מחוץ לערים המרכזיות).

התפוסה בנכסים עומדת כיום על 80%, ובחברה מסבירים כי האסטרטגיה שלה היא רכישת נכסים בתפוסה נמוכה יחסית, במטרה להכניס לנכסים בהמשך שוכרים איכותיים בשכר דירה גבוה יותר ועל-ידי כך להשביח אותם.

החברה מייעדת כ-33 מיליון דולר (115 מיליון שקל) מתמורת ההנפקה לצורך מימון מחדש של שתי הלוואות מזנין. האחת לנכס שלה מגדל בנק אוף אמריקה בג'קסונוויל, פלורידה, עבורו מתכננים בהרץ להעמיד הלוואה לשנתיים בהיקף של 17.5 מיליון דולר, בריבית לייבור פלוס 7.15%. והלוואה נוספת, בהיקף של כ-15 מיליון דולר בריבית לייבור פלוס 10.5% עד לספטמבר 2018, עבור בניין משרדים נוסף, Pointe North בקליבלנד אוהיו, המוחזק על-ידי בעלי השליטה מחוץ לחברה.

בחצי הראשון של השנה רשמה החברה הכנסות בהיקף של כ-52.4 מיליון דולר מדמי שכירות, הכנסה תפעולי נקייה (NOI) בהיקף של 22.5 מיליון דולר, תזרים תפעולי (FFO) של 11 מיליון דולר ורווח נקי של 20.3 מיליון דולר.

את הרץ הקים בשנת 1977 יהודה הרץ, איש עסקים ויזם אמריקאי. החברה החלה לרכוש בשנות ה-70 של המאה הקודמת נכסי מולטיפמילי בחוף המזרחי של ארה"ב. יותר מאוחר, במהלך שנות ה-90, החל הרץ להתמקד בעיקר ברכישת בנייני משרדים, תחילה בלוס אנג'לס ולאחר מכן במרכזי עסקים אחרים בארה"ב.

נשיא החברה הוא גארי הורוביץ, שהצטרף להרץ ב-2002. כיום מעסיקה החברה כ-285 עובדים וילדיו של הרץ מועסקים בתפקידי ניהול בכירים ומחזיקים בשליטה בחברה. הונה העצמי של הרץ עמד ב-30 ביוני השנה על 379 מיליון דולר (מתוכו הלוואת בעלים בהיקף של 237 מיליון דולר) ושווי נכסיה על 846 מיליון דולר.

צרו איתנו קשר *5988