דורון צברי, מבכירי הטאלנטים ב"כאן", זומן לשימוע לפני פיטורים

צברי הוגדר כטאלנט בכיר בתאגיד השידור והיה אחד מבעלי השכר הגבוהים בו ■ עפ"י הערכות, בתאגיד קיים חוסר שביעות-רצון מהיקף פעילותו ■ מאז תחילת שידורי "כאן" היה צברי אחראי למספר כתבות דוקומנטריות במהדורה המרכזית

דורון צברי / צילום: יח"צ
דורון צברי / צילום: יח"צ

דורון צברי, מבכירי חטיבת החדשות של תאגיד השידור הציבורי "כאן", זומן לאחרונה לשימוע לקראת פיטורים. על-פי הערכות, בתאגיד הייתה קיימת בחודשים האחרונים חוסר שביעות-רצון מהיקף פעילותו ועבודתו של צברי, שנחשב לאחד מבעלי השכר הגבוה בגוף השידור הציבורי.

צברי הצטרף לתאגיד כבמאי וכתב דוקומנטרי במהלך קיץ 2016, קרוב לשנה לפני עלייתו של גוף השידור הציבורי החדש לאוויר. במסמך פנימי של התאגיד, שנחשף ב"גלובס" באוקטובר 2016, הוגדר צברי כ"טאלנט בכיר", ועל-פי הערכות שכרו היה גבוה מ-30 אלף שקל בחודש.

מאז תחילת שידורי התאגיד במאי השנה, היה צברי אחראי לסדרת כתבות בהגשת גיא רולניק שעסקה בבנק הפועלים ושודרה במהדורה המרכזית של הערוץ בשבוע הראשון לשידורי התאגיד. בנוסף, הוא עמד מאחורי כתבות שליוו את מועמדי העבודה בפריימריז, אבי גבאי ועמיר פרץ. צברי גם הגיש מדי יום חמישי תוכנית אקטואלית בת שעתיים ברשת ב' יחד עם שלום קיטל.

צברי עצמו אישר היום ל"גלובס" כי זומן לשימוע לפני פיטורים, אך סירב להרחיב מעבר לכך. גם בתאגיד אישרו את עצם זימונו של צברי לשימוע.

צברי, שנחשב לאחד מבכירי היוצרים בישראל, שימש בעבר כיו"ר איגוד הבמאים, והוא אחראי בין היתר לסרט "המדריך למהפכה" שתיעד את מאבקם של צברי ושל המפיק אורי ענבר באופן שבו נוהלה רשות השידור. בנוסף, הוא יצר יחד עם רם לנדס את הסדרה "מחוברים" ויחד עם אמיר בן-דוד את הסדרה התיעודית "מגש הכסף". במקביל לעבודתו בתאגיד הוא משמש כמרצה לקולנוע במכללת ספיר.

צרו איתנו קשר *5988