גולדמן העלה מחיר הצעת הרכש לרוביג של אוסקר כצנלסון

גולדמן זאקס, באמצעות שתי קרנות השקעה שבבעלותו, מציע כעת מחיר של 4 זלוטי למניה עבור מלוא מניות רוביג, המשקף לחברה שווי של 1.15 מיליארד זלוטי (1.17 מיליארד שקל)

אוסקר כצנלסון / צילום: תמר מצפי
אוסקר כצנלסון / צילום: תמר מצפי

בנק ההשקעות גולדמן זאקס העלה השבוע את מחיר הצעת הרכש לחברת הנדל"ן הפולנית רוביג, לאחר שהצעה קודמת שהגיש בתחילת דצמבר נדחתה בידי קרנות פנסיה פולניות שמחזיקות יחד ב-52% ממניותיה של רוביג. גולדמן זאקס, באמצעות שתי קרנות השקעה שבבעלותו, מציע כעת מחיר של 4 זלוטי למניה עבור מלוא מניות רוביג, המשקף לחברה שווי של 1.15 מיליארד זלוטי (1.17 מיליארד שקל).

ההצעה החדשה מהווה שיפור של 12.7% לעומת ההצעה הקודמת שעמדה על 3.55 זלוטי למניה, ושגם היא הוגשה בפרמיה של 12% על המחיר בשוק טרם פרסומה. השלמתה של הצעת הרכש מותנית בהיענות של לפחות 66% מבעלי המניות של רוביג. עם זאת, העסקה המתגבשת כבר חלפה מכשול מהותי אחד, כשזכתה לאישור רגולטורי מהממשלה הפולנית.

רוביג, שהוקמה ועדיין מונהגת בידי הישראלי אוסקר כצנלסון, היא השריד האחרון של קבוצת הנדל"ן אולימפיה, שפעלה בשוק ההון בעשור שעבר ואשר קרסה בעקבות משבר הנדל"ן במזרח אירופה. רוביג הצליחה לשרוד את המשבר ולהמשיך להתפתח בעקביות, בזכות הפגיעה הנמוכה יחסית שספגה הכלכלה הפולנית בתקופת המשבר.

באוקטובר 2010 גייסה רוביג 78 מיליון זלוטי בהנפקה ראשונית של מניותיה בבורסת ורשה, שבוצעה במחיר של 2 זלוטי למניה ולפי שווי חברה של 515 מיליון זלוטי אחרי הכסף. בשנה הראשונה שלאחר ההנפקה איבדה מניית רוביג קרוב למחצית מערכה, אולם בהמשך היא חזרה להתאושש ותוך שלוש שנים מיום ההנפקה כבר הראתה תשואה חיובית למשקיעים.

רוביג עוסקת בתחום של ייזום בנייה למגורים ולכן היא מכירה בהכנסותיה ממכירת דירות רק בעת מסירתן.

במחצית הראשונה של 2017 רשמה החברה רווח נקי של 28 מיליון זלוטי על הכנסות של 215 מיליון זלוטי, לאחר שמסרה במהלך התקופה 714 דירות.

מניית רוביג בשנה האחרונה
 מניית רוביג בשנה האחרונה

צרו איתנו קשר *5988