תמר פטרוליום גייסה בהצלחה 560 מיליון ד' באג"ח בשלב המוסדי

מדובר בהנפקת האג"ח השניה של החברה ■ השלב הציבורי בהנפקה יתקיים בימים הקרובים

קידוח תמר אסדה קידוח לוויתן / צלם: יחצ
קידוח תמר אסדה קידוח לוויתן / צלם: יחצ

השלב המוסדי של הנפקת האג"ח השנייה של חברת תמר פטרוליום הסתיים הערב (ה') בהצלחה. החברה גייסה כ-560 מיליון דולר (כ-2 מיליארד שקל) בהנפקת סדרה ב' (דולרית במח"מ דומה לסדרה א' - כ-5.8 שנים).

בהנפקה הגיעו ביקושים בהיקף של כ-2.3 מיליארד שקל והריבית שנקבעה במכרז עמדה על כ-6.1%. את ההנפקה הובילו לידר חיתום וברק קפיטל.

השלב הציבורי בהנפקה יתקיים בימים הקרובים.

לקראת ההנפקה העניקה חברת מידרוג דירוג A1 לאג"ח מסדרה ב' פטרוליום בהיקף של עד 2.178 מיליארד שקל. מדובר על דירוג זהה לזה שהוענק לחברה בעת שגייסה אשתקד 2.3 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח מסדרה א'.

הסכום שגויס מיועד לשמש את תמר פטרוליום לרכישת 7.5% מהזכויות במאגר הגז הטבעי תמר, מידי חברת נובל אנרג'י האמריקאית. היקף העסקה עומד על כ-800 מיליון דולר, והוא כולל תשלום מזומן של 560 מיליון דולר במזומן, והיתרה באמצעות הקצאת מניות, שיהוו 43.5% מההון של תמר פטרוליום.

העסקה משקפת למאגר תמר שווי של כ-10.7 מיליארד דולר. עם השלמתה של העסקה תחזיק תמר פטרוליום ב-16.75% מהמאגר, ואילו נובל אנרג'י תרד להחזקה של 25% בתמר.

השותפות דלק קידוחים, שבשליטת קבוצת דלק, תישאר עם החזקה ישירה של 22% מהמאגר, ואילו השותפות ישראמקו תהפוך לבעלת הזכויות הגדולה בתמר, עם כ-29% מהבעלות במאגר.

צרו איתנו קשר *5988