קבוצת שגיא מרחיבה את פעולתה בלונדון עם הסכם רכישה ענק

קבוצת שגיא תרכז את כל פעילות הנדל"ן שלה תחת השם LabTech • היום חתמה החברה על עסקת נדל"ן בשווי 200 מיליון ליש"ט

טדי שגיא / צילום: יוסי כהן
טדי שגיא / צילום: יוסי כהן

איש העסקים טדי שגיא מאחד את כל פעילות הנדל"ן של הקבוצה תחת קורת-גג אחת: חברת LabTech. תחתיה ירוכזו כל פעילות הנדל"ן שרכשה קבוצת שגיא בשנים האחרונות. פורטפוליו הנכסים כולל את הקמדן מרקט של לונדון (בעלות מלאה) ועשרות מבנים מסחריים, רובם באזור הולבורן בלונדון. בנוסף, LabTech מפעילה את LABS, רשת בינלאומית של מתחמי עבודה משותפים המפעילה כעת חמישה מתחמים בלונדון ומתחם גדול בתל-אביב, בחמש הקומות העליונות של בניין עזריאלי שרונה. כמו כן, החברה מחזיקה גם במספר חברות טכנולוגיה התומכות בפעילויות הנדל"ן. 

החברה החדשה השלימה היום (ג') עסקה לרכישת בניין גדול במרכז לונדון - 90 High Holborn, בהיקף של כ-200 מיליון ליש"ט. במבנה, בשטח בנוי של כ-20,000 מ"ר, פועלים משרדים וחברות שונות המעסיקים 3,671 עובדים. בכוונת LabTech להסב חלק מהמבנה למתחם LABS חדש ונוסף בלונדון. חברי המתחם החדש יצטרפו ליותר מ-12,000 חברים ב-LABS הצפויים להימנות בסוף השנה.

העסקה החדשה מצטרפת לשורה רחבה של רכישות שביצעה קבוצת שגיא ברחבי לונדון, בדגש על הולבורן, בהיקפי ענק. לפני כשנה וחצי רכשה קבוצת שגיא אתרים באזור הולבורן וביניהם את מתחם הולבורן לינקס (Holborn Links) שבמרכז לונדון בעסקה שמוערכת בכ-300 מיליון ליש"ט. המתחם הענק, הגובל בשוק קובנט גארדן היוקרתי, באזור סוהו הטרנדי ובקרבת רחוב אוקספורד, כולל 34 מבנים גדולים בשטח כולל של כ-43 אלף מ"ר המשתרעים על כ-16 דונם. כאמור, לאחר עסקה זו השלימה הקבוצה שורת רכישות של מבנים נוספים באזור - כולם ייכללו בחברה החדשה, LabTech.

במסגרת המהלך מונה חן מורבסקי, בעל למעלה מ-15 שנות ניסיון בנדל"ן מסחרי, לתפקיד מנכ"ל LabTech. מורבסקי שימש בעשור האחרון בתפקיד משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים ברשת פארק פלאזה הוטלס (PPHE), אשר נמצאת בשליטת איש העסקים אלי פפושדו ונסחרת בבורסת לונדון. לתפקיד סמנכ"ל הכספים של LabTech מונה רו"ח שגיא נירי, עד לאחרונה מנכ"ל חברת מטומי.

צרו איתנו קשר *5988