הנקראות ביותר

הבורסה בתל-אביב עברה להפסד של 14.3 מיליון שקל ב-2017

בגין הענקת 6% ממניות הבורסה לעובדים ללא תמורה רשמה הבורסה הפסדים ● בשורה העליונה רשמה הבורסה יציבות בהכנסות משירותים סביב רמה של קצת יותר מ-242 מיליון שקל

בניין הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר
בניין הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר

הבורסה בתל-אביב סיכמה היום (ג') את שנת 2017 עם צמיחה ניכרת ברווח מפעילות רגילה, אך עם הפסד של 14.3 מיליון שקל בשורה התחתונה, שנובע מהוצאה חשבונאית חד-פעמית של כ-27.4 מיליון שקל בגין הענקת 6% ממניות הבורסה לעובדים ללא תמורה במסגרת שינוי מבנה הבעלות בה. בנטרול ההוצאה החד-פעמית הזו, רשמה הבורסה גידול ברווח מכ-2.1 מיליון שקל ב-2016 לרווח של כ-13.1 מיליון שקל ב-2017.

זו לא הפעם הראשונה שדוחות הבורסה מושפעים במידה ניכרת לרעה מהוצאה חד-פעמית שאינה תזרימית. בשנת 2013 מחקה הבורסה 92.5 מיליון שקל בשל ירידת ערך המשכן החדש והמפואר שלה ברחוב אחוזת בית בת"א שנבנה תחת הנהלה קודמת.

ביחס להפרשה זו מציינים היום בבורסה כי "יתרת ההפרשה ליום 31 בדצמבר 2017, בגין ירידת הערך כאמור, הינה בסך 86 מיליון שקל לפני מס. הנהלת הבורסה עורכת מידי שנה בחינה מחודשת לשווי הפעילות ובוחנת את הצורך בביטול ההפרשה לירידת הערך. הנהלת הבורסה צופה כי עם המשך שיפור הפעילות העסקית והתוצאות הכספיות, ההפרשה האמורה לירידת ערך צפויה להתבטל".

לגבי הפעילות נציין כי בשורה העליונה רשמה הבורסה יציבות בהכנסות משירותים (בעיקר עמלות) סביב רמה של קצת יותר מ-242 מיליון שקל, כשהרווח מפעילות שוטפת צמח לכ-46 מיליון שקל לעומת כ-42 מיליון שקל ב-2016, בצל קיטון בהוצאות הרגילות. בשנת 2015 עמד הרווח מפעילות שוטפת על כ-57 מיליון שקל.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!