אילת נכנסה לרשימת 43 המפרצים היפים בעולם

הקונגרס העולמי ה-13 של מועדון המפרצים היפים בעולם הכריז השבוע על הצטרפותה של העיר אילת למועדון

אילת / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
אילת / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

כבוד לעיר אילת: עיר הקיט הדרומית נכנסה לרשימת 43 המפרצים היפים בעולם. הקונגרס העולמי ה-13 של מועדון המפרצים היפים בעולם (כן, יש דבר כזה) הכריז השבוע על הצטרפותה של העיר אילת למועדון, בטקס שנערך במפרץ המורביחן (Morbihan), בחבל בריטאן שבצרפת.

קונגרס מועדון המפרצים היפים בעולם (MOST BEAUTUFUL BAYS) אשר חגג השנה את שנתו ה-20 ובו חברים נציגי 43 מפרצים מרשימים ברחבי העולם מחפש מדי שנה אחר מפרצים יפים והראויים להיכלל לרשימה. לפני כשנתיים פנתה עיריית אילת בבקשה לבחון את מפרציה - הבקשה הניבה את ההכרה הרצויה אחרי ביקורה של נשיאת המועדון יחד עם צוות המועדון באילת.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הוזמן לקונגרס כדי לקבל את האישור הרשמי על ההצטרפות של אילת למועדון. בנאום שנשא בטקס, אמר הלוי כי "לצד יופיו של מפרץ אילת חשיבותו הגיאופוליטית היא אדירה משום שהוא ממוקם בין שתי יבשות (אפריקה ואסיה) ובין ארבע מדינות (מצרים, ירדן, ערב הסעודית וישראל).

רשימת המפרצים היפים בעולם כוללת את בודרום שבטורקיה, מפרת הורטה בפורטוגל, פנגהו בטאיוואן, טויאמה ביפן, מפרץ אגדיר במרוקו, פמבה במוזמביק, סן פרנסיסקו, מפרצים נוספים בברזיל, קנדה, מקסיקו ועוד

מפרץ אילת משמש כבית גידול טבעי לאלפי דגים ואלמוגים (שרבים מהם נשחקו לאורך השנים עם חוסר זהירות מצד צוללים וכלי שיט). רצועת החוף של מפרץ אילת משתרעת על כ-14 ק"מ, שונית האלמוגים באילת משתרעת על פני 1,200 מטרים לאורך החוף ומוכרזת כשמורת טבע הכוללת מעל 270 מינים של אלמוגים, ו-2,500 מינים של חיים מתחת למים - חלקם ייחודיים לים האדום המתאפיין במליחות גבוהה.

רוב התיירים הפוקדים את אילת הם ישראלים - בעיקר בעונות השיא כלומר בפסח ובקיץ. לאורך ימות השנה בהם מזג האוויר נעים יותר (גם בחורף) נעשים מאמצים להביא כמה שיותר תיירים לאילת, בין היתר באמצעות טיסות ישירות מאירופה. משרד התיירות מסבסד מענקים עבור כרטיסי הטיסה לחברות התעופה שטסות לאילת, האחרונה שבישרה על כניסתה לקו היא טראנסאוויה שתפעיל טיסות ישירות בקו אילת-אמסטרדם. ב-2017 הגיעו לאילת כ-130 אלף תיירים בטיסות ישירות, בהם גם רבים שעוברים את הגבול למדינות השכנות במסגרת הביקור.

צרו איתנו קשר *5988