הצופים לא מרוצים: משחקי המונדיאל מצולמים מזווית מרוחקת

דווקא ההשקעה של תאגיד "כאן" בשידור ב-4K גורמת בינתיים עוגמת-נפש לצופים על רקע זווית הצילום הלא שגרתית • בתאגיד מבטיחים: כנראה שכבר הערב תהיה אפשרות לצפייה מותאמת ל-HD, כשבמקביל נעשתה פנייה לחברת HBS האחראית על השידורים, כדי לשנות את זווית הצילום ב-4K

גביע המונדיאל ברוסיה / צילום: שאטרסטוק
גביע המונדיאל ברוסיה / צילום: שאטרסטוק

למרות ההכנות הרבות וההשקעה, שידורי המונדיאל בתאגיד השידור "כאן" נפתחו דווקא בטעם חמצמץ ועם אכזבה של צופים רבים על רקע זווית השידור הלא שגרתית של המשחקים. כבר אתמול (ו') החלו לעלות ברשתות החברתיות תלונות על כך שהמשחקים משודרים ממצלמה מרוחקת, שמקשה על המעקב אחר הנעשה במגרש. הדבר בא לידי ביטוי באופן בולט במשחק המשודר בשעה זו (שבת, החל ב-16:00) בין נבחרות ארגנטינה ואיסלנד.

המשחק של ארגנטינה נגד איסלנד משודר בזווית מרוחקת
 המשחק של ארגנטינה נגד איסלנד משודר בזווית מרוחקת

מבדיקה מול התאגיד התברר כי דווקא בשל הרצון לקבל את המשחקים באיכות השידור הגבוהה יותר, 4K (חדות תמונה הגבוהה פי 4 משידור ב-HD), הם רכשו את ה"פיד" הזה עבור כלל הצופים, גם אלה שביכולתם לצפות במשחקים רק באיכות HD. התוצאה שמתקבלת היא כאמור צילום מזווית רחוקה מאוד, עניין שאולי איכות ה-4K יכולה לפצות עליו, אך בשידור ב-HD, זה שעדיין רלוונטי לרוב המכריע של הבתים, הדבר מקשה מאוד על המעקב אחר המתרחש על כר הדשא.

במקביל, נראה כי ממילא קיימת בעיה באופן שבו מצולמים המשחקים שמועברים ב-4K, כשעל-פי התאגיד יש על כך תלונות נוספות גם ממדינות אחרות בעולם, ופנייה בעניין כבר נעשתה לחברת HBS, האחראית על השידור לכל העולם.

אז מה צפוי כעת? בתאגיד השידור מסבירים כי לאור התלונות הם מתכוונים לרכוש גם את ה"פיד" המיועד ל-HD, כשככל הנראה כבר החל מהערב יוכלו צופי "כאן 11" לקבל את המשחקים מזווית צילום נוחה יותר (אם כי ככל הנראה באיכות מעט טובה פחות).

בתגובה רשמית מהתאגיד נמסר כי "על צילום המונדיאל וזוויות השידור אחראית חברת HBS, שסופגת עקב כך תלונות רבות מישראל, כמו גם ממדינות אחרות שבחרו ב-4k ומקבלות את אותו שידור בדיוק מפיפ"א. עד ש-HBS יטפלו בזווית הצילום, אנחנו נרכוש גם את האפשרות לצפות באיכות הנמוכה יותר ב-HD ונספק אותה עבור ערוץ 'כאן 11'".

צרו איתנו קשר *5988