חברת מנטיס ויז'ן השלימה סבב גיוס של 55 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי המפתח טכנולוגיות צילום חישה בתלת-ממד הודיע במקביל גם על שותפות אסטרטגית עם לואנמאי קואנטום קו הסינית להקמת מיזם משותף בשם מנטיס ויז'ן טכנולוגיות שיסייע בחדירה לשוק הסיני • לפני כחודש וחצי הודיעה החברה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית הסלולר הסינית שיאומי במסגרתו תותקן במכשיר הדגל של Mi8 מצלמת תלת ממד של מנטיס • החברה צפויה להכפיל את כמות עובדיה עד סוף 2020

מתוך אתר חברת מנטיס ויז'ן
מתוך אתר חברת מנטיס ויז'ן

חברת מנטיס ויז'ן (Mantis Vision) המפתחת טכנולוגיות צילום חישה בתלת-ממד הודיעה היום (ב') על השלמת סבב גיוס של 55 מיליון דולר. על פי הודעת החברה, הגיוס נועד לסייע לחברה להעמיק את אחיזתה בשוק האסייתי ובסין בפרט, להמשך פיתוח טכנולוגי של מוצרי החברה, וכן להכפלת מצבת העובדים של החברה, העומד כיום על 160 במרכזי החברה בפתח תקווה, בארה"ב, בסלובקיה ובסין. עם השלמת הסיבוב הנוכחי, יעמוד סך הגיוסים של החברה על 83 מיליון דולר.

בסבב הנוכחי השקיעו קרן סמסונג קטליסט (Samsung Catalyst Fund) שהובילה את סבב הגיוס הקודם של החברה, וחברת לואנמאי קואנטום (Co Luenmai Quantum) הסינית. בסבב משתתף משקיע שלישי לא-ישראלי שבחברה סרבו למסור את פרטיו.

חברת מנטיס ויז'ן מתמחה בפיתוח וייצור טכנולוגיות לצילום וחישה בתלת-ממד (3D) עבור סמארטפונים, אולפני תלת-ממד מקצועיים, ולסורקי תלת-ממד ליישומים תעשייתיים. על פי הודעת החברה, סבב הגיוס הנוכחי ישמש להגברת מאמצי השיווק והמו"פ.

ההודעה על הגיוס מצטרפת להודעה ממאי על שיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית האלקטרוניקה והסלולר הסינית שיאומי במסגרתו תוטמע מצלמת תלת-הממד של מנטיס באחת מגרסאות סמארטפון הדגל שלה ה-" Mi8אקספלורר". מדובר במצלמה מדגם אומניוויז'ן 9282 עליו נבנה מקרן בגודל של 4X4 מילימטר שמקרין על עצמים אור בתחום של 940 ננומטר אשר לא נראה בעין אנושית אך נקלט על ידי המצלמה ומפוענח על ידי התוכנה של מנטיס.

מדובר במצלמת האנדורואיד הראשונה המאפשרת שימושי תלת-ממד שהתאפשרו עד כה רק באמצעות תוכנה לניתוח תמונות דו ממד. הסמארטפון היחיד שמציע כיום יכולת צילום וסריקת תלת ממד דומה הוא איפון X. באמצעות המצלמה החדשה ניתן יהיה לספק גם שירות זיהוי פנים (Face ID) וגם אנימוג'יז - צילום ותרגום בו זמני של תמונת המצולם לדמות אנימציה.

לצד הגיוס הודיעה מנטיס ויז'ן גם על פעילותה של "מנטיס ויז'ן טכנולוגיות", חברה סינית שנוסדה לחזק את אחיזתה של מנטיס ויז'ן בשוק הסיני. החברה שמחזיקה כבר משרדים פעילים בבייג'ינג ובשנגחאי, תשחק על פי הודעת החברה "תפקיד מהותי בלוקליזציה, קידום ותמיכה במוצרי מנטיס ויז'ן השונים בשוק הסיני, ותתמקד במכירות ותמיכה טכנית ללקוחות החברה".

לצד השילוב במוצרי צריכה לקהל הרחב, כמו בסמארטפון של שיאומי, מציעה הטכנולוגיה של מנטיס יתרונות גם בשימושים מקצועיים, כמו למשל בצילומי תלת ממד למשחקים, קולנוע ופרסומות. הטכנולוגיה של מנטיס, מסביר ביתן, מאפשרת יצירת תמונות תלת מימד בהתבסס על מספר קטן מאוד יחסית של מצלמות, ובזמן אמת. בשיחה עם "גלובס" הסביר גור אריה ביתן, מנכ"ל ומייסד החברה, "תוצאות דומות ניתן להשיג אצל המתחרות רק באמצעות מספר רב של מצלמות וזמן חישוב ממושך, כפי שמציעות אינטל עם הטכנולוגיה של החברה הישראלית ריפליי, אותה רכשה לפני כשנתיים בכ-170 מיליון דולר, וכפי שמציעה מיקרוסופט במסגרת פרויקט המשקפיים למציאות מעורבת 'הולולנס', שם דקה של צילום מחייבת כ-12 שעות חישוב על השרתים של החברה". לעומת זאת, באמצעות הטכנולוגיה של מנטיס, אומר ביתן, "הפיענוח הוא מידי כך שניתן ניתן לצלם אנשים ולהקרין את דמות התלת ממד שלהם בשידור חי". 

בנוסף, לדבריו, "בעוד בסטודיו לצילום תלת ממד ב-360 מעלות של מיקרוסופט פועלות כ-150 מצלמות, מנטיס מסוגלת לספק תוצאות דומות בעזרת 4 מצלמות ובאופן מיטבי עם כ-16-20 מצלמות בלבד". הסיבה לכך, הוא מסביר, היא "שהטכנולוגיה של החברה מסוגלת לפענח כל תמונה בנפרד כך שהיא אינה נזקקת לחפיפה של תמונות בכדי לייצר עומק. זאת גם הסיבה שהטכנולוגיה מאפשרת לספק שידור חי של התמונות".

בהקשר לשיתוף הפעולה עם שיאומי אמר ביתן כי "לאחר שאפל הפכו את חיישן התלת ממד למוצר צריכה במוצרים שלהם, זוהי רק שאלה של זמן עד שלכל סמארטפון בטווח המחירים הבינוני ומעלה תהיה מצלמה ראשית בתלת ממד, כדי לאפשר זיהוי ביומטרי ובעתיד - תוכן שמייצרים המשתמשים בתלת ממד".

מנטיס ויז'ן

הקמה: 2005

מייסדים: גור אריה ביתן (מנכ"ל), אייל גורדון (מדען ראשי) עמיחי לובן (כבר שלוש וחצי שנים לא פעיל בחברה)

סה"כ גיוסים: כ-84 מיליון דולר, כולל הסבב הנוכחי (הרביעי)

משקיעות בולטות: Qualcomm Ventures, Samsung Ventures, Flex Lab IX,Sunny Optical Technology, Formation 8 ו- Eclipse.

מיקום: לחברה משרדים בפתח תקווה, בארה"ב, בסלובקיה ובסין

מספר עובדים: לחברה 160 עובדים, מתוכם למעלה מ-100 בישראל בנוסף, חברת מנטיס ויז'ן מכריזה על כוונתה להכפיל את מצבת עובדיה בעולם עד סוף שנת 2020

צרו איתנו קשר *5988