ריזרבד הגיעה לישראל עם הבטחה: כרטיסי טיסה למזרח אירופה

מחר בערב תיפתח החנות הראשונה בישראל של רשת האופנה המוזלת הפולנית RESERVED, בקניון איילון בר"ג • כדי לעורר באזז ולהבטיח עומס לפחות במעמד הפתיחה, הרשת תחלק כרטיסי טיסה ליעדים במזרח אירופה ל-200 הרוכשים הראשונים

פתיחת חנות  RESERVED / צילום: שני מוזס
פתיחת חנות RESERVED / צילום: שני מוזס

הפולנים באים: מחר (ד') בשעה 17:00 תיפתח החנות הראשונה בישראל של רשת האופנה המוזלת הפולנית ריזרבד (RESERVED) בקניון איילון ברמת-גן. כדי לעורר באזז ולהבטיח עומס לפחות במעמד הפתיחה, ריזרבד תחלק כרטיסי טיסה ליעדים במזרח אירופה ל-200 הרוכשים הראשונים בחנויות הרשת. החנות נפתחת במקום שבו שכנה קודם רשת H&O, והיא משתרעת על שטח של כ-800 מ"ר.

ואיך המחירים? למי שהשווה את ריזרבד לזארה, צפויה הפתעה חיובית, שכן המחירים בה זולים יותר באופן משמעותי. שמלות נמכרות במחיר של 90 שקל, מכנסיים במחיר של כ-100 שקל, וחצאיות במחיר של 60 שקל. חולצות נמכרות החל ממחיר התחלתי לטי-שרט ב-30 שקל, ועד לחולצות מחויטות במחירים יקרים יותר שעדיין נמוכים יחסית - 60-90 שקל. נעליים נמכרות במחיר של החל מ-100 שקל, כשיש גם נעליים יקרות יותר בעלות של 200 שקל. אקססוריז כמו תיקים נמכרים במחיר של 60 שקל ומעלה, וכובעים ומשקפי שמש נמכרים במחיר של 40 שקל ומעלה. 

הסניף השני ייפתח במהלך 2018 בקניון גבעתיים, גם הוא בשטח זהה, וגם הוא ייכנס במקום חנות של H&O. בשנה הקרובה ייפתחו סניפים גדולים יותר בירושלים, בתל-אביב ובחיפה, בגודל ממוצע של 1,500 מ"ר, שיכללו אופנת גברים, נשים וילדים.

מי שעומד מאחורי ההגעה של ריזרבד לישראל היא קבוצת H&O בניהולו של עמיר משה, המפעילה כ-60 חנויות בארץ ונמצאת בבעלות משפחת לבנת, אחת המשפחות העשירות והחזקות בישראל. 

פתיחת חנות RESERVED / צילום: שני מוזס
 פתיחת חנות RESERVED / צילום: שני מוזס

ריזרבד משתייכת לקבוצת אופנה ציבורית פולנית גדולה יותר בשם LPP, המחזיקה כ-1,800 סניפים ברחבי העולם, שהציגה ב-2017 צמיחה דו-ספרתית בהיקפי המכירות שלה, כשהיא נסחרת בין 20 המניות המובילות בבורסת ורשה. 

ריזרבד נוחתת בישראל חודשים ספורים אחרי המשבר שפקד בחורף האחרון את ענף האופנה בישראל, שמצטרפת למגמה העולמית. בינתיים, בזמן שרשתות ענק בתחום האופנה כמו H&M סוגרות סניפים ומצמצמות נוכחות פיזית בעולם, ריזרבד דווקא מציגה מגמה הפוכה ופותחת חנויות בערים גדולות כמו לונדון, ברלין, מוסקבה ואחרות. גם בישראל הטיימינג של הכניסה שלה מורכב, שכן מדובר בתקופה שבה שוכרים נאבקים מול קבוצות הקניונים והמרכזים המסחריים להוריד את גובה דמי השכירות, ואחרי שנה לא פשוטה שבה קבוצות אופנה ותיקות כמו הוניגמן סגרו את שעריהן.

צרו איתנו קשר *5988