גברי לוי, לשעבר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נפטר הלילה בגיל 80

לוי כיהן כיו"ר ההתאחדות לכדורגל בשנים 1996-2003; עוד קודם לכן שימש כיו"ר הפועל פ"ת והיה גם ראש להקת המחול "שלום" • ההתאחדות לכדורגל: "גברי לוי, בזכות יכולותיו המוכחות ואופיו המיוחד, פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי, בכל דרך, בכל מקום ובכל עת"

גברי לוי, לשעבר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נפטר הלילה בגיל 80.

לוי כיהן כיו"ר ההתאחדות לכדורגל בשנים 1996-2003, עוד קודם לכן שימש במשך שנים רבות כיו"ר הפועל פתח-תקווה. לוי היה גם ראש להקת המחול "שלום" שהופיעה באירועים מרכזיים ובהם אירוויזיון 79' שנערך בבנייני האומה בירושלים. 

מההתאחדות לכדורגל נמסר היום (ה'): "ההתאחדות לכדורגל והכדורגל הישראלי מרכינים ראש עם היוודע דבר פטירתו של גברי לוי, שכיהן כיושב-ראש ההתאחדות בין השנים 1996-2003. גברי לוי, בזכות יכולותיו המוכחות ואופיו המיוחד, פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי, בכל דרך, בכל מקום ובכל עת. לוי ז"ל האמין כי הכדורגל הוא אמצעי חברתי ראשון במעלה לקירוב לבבות, לעשייה לטובת הכלל ולתפארת המדינה. הססגוניות של לוי, החום שהקרין והמקצוענות בה פעל ואליה חתר, היו מסממני ההיכר שלו לאורך שנים רבות של פעילות בענף הכדורגל ובהתאחדות".

מ"מ יו"ר ההתאחדות, תמיר גילת, מסר: "הפרידה מלוי קשה, והדיבור עליו בלשון עבר כמעט בלתי נתפס. גברי, בזכות הרבה קסם ובעיקר הודות ליכולות ניהול מרשימות ודומיננטיות ייחודית, נתן לכולנו את התחושה שהוא לעולם יהיה חלק מהכדורגל שלנו. החובה שלנו היא להבטיח כי גם אחרי מותו, כך יהיה. גברי ליווה, גידל וטיפח אלפי שחקנים ושחקניות, ועשה זאת מתוך אהבה עצומה למשחק הכדורגל. עולם הכדורגל הישראלי, ואנשי ההתאחדות בפרט, כואבים היום את פטירתו, ואני משוכנע כי יימצאו הדרכים הנכונות והראויות להנציח את פועלו ותרומתו. יהי זכרו ברוך". 

מהטוטו נמסר: "זהו יום עצוב ואבדה גדולה לעולם הספורט הישראלי בכלל והכדורגל הישראלי בפרט. במשך 7 שנותיו כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי שימש גם כדירקטור בטוטו, תרם והשפיע רבות על פיתוחה של תרבות הספורט בישראל, על שלל סוגיו, צבעיו וגווניו. הוא יחסר לנו מאוד".