הנקראות ביותר

ירידות חדות בסיום המסחר בוול סטריט; הזהב קפץ בכ-3% לשיא של חודשיים, מדד הפחד זינק

לאחר נפילה של 4.1% אתמול הנאסד"ק ירד בלמעלה מ-1% • טראמפ שוב מבקר את הפד בחריפות: "Gone Crazy" • מחיר הזהב קפץ היום לשיא של חודשיים, הנפט איבד למעלה מ-3% • בורסות אירופה נסגרו בשפל של 20 חודשים

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות חדות, לאחר המפולת שחוו השווקים אתמול. מדד הדאו ג'ונס  ירד בכ-550 נק', בזמן שהנאסד"ק  החל בתיקון. ה-S&P 500  ירד בכ-2%.

מדד הפחד ירד בכמעט 12%, כשהגיע היום לשיא של 8 חודשים. מחירי הנפט  בירידה חדה, והזהב  קפץ והגיע היום לשיא של חודשיים.

22:20

נמשכות הירידות בוול סטריט. כך, הדאו, הנאד"ק וה-S&P 500 רושמים ירידות, לאחר שמוקדם יותר הגיעו לירידות חדות של כ-2%. מדד הפחד (VIX) עולה בכ-15% ומגיע לשיא של 8 חודשים.

21:50

מעמיקות הירידות בבורסות ארה"ב. מדד הדאו ג'ונס  מאבד כ-2% ורושם ירידה של כ-650 נקודות. מדד ה-S&P 500  צונח, והנאסד"ק  רושם גם הוא ירידות.

מחירי הזהב  נוסקים בכ-3%, והנפט  מדשדש ומאבד למעלה מ-3%.

21:10

המדדים המובילים בוול סטריט עברו לירידות. הדאו-ג'ונס , ה-S&P 500  והנאסד"ק  מאבדים כ-1%.

 מחיר הזהב , שנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, קופץ כעת ב-3% ונושק ל-1,229 דולר לאונקייה, ומגיע לשיא של חודשיים.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, וזאת אחרי לחץ מאסיבי שנרשם אתמול בצל החשש מהעלאת הריבית בארה"ב. מדד הנאסד"ק, שרשם אתמול צניחה של 4.1%, נסחר כעת ללא שינוי; מדד דאו ג'ונס מאבד 0.5% ומדד S&P 500 יורד ב-0.6%.

מניית פייסבוק  עולה 1.2%, מניית אפל  מטפסת ב-0.3%, מלאנוקס  הישראלית עולה ב-1.5% על רקע המלצה חיובית מבנק אוף אמריקה.

מחיר הזהב, שנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, קופץ ב-2.4% ל-1,222.5 דולרים לאונקייה, מחיר הנפט צונח ב-2% מתחת ל-72 דולרים.

מניית סירס  צוללת בעוד 18%, לאחר נפילה של 16% אתמול, וזאת על רקע הדיווח לפיו הבנקים הנושים דוחפים את החברה לחדלות פירעון ולא יפעילו לחילוצה.

19:00

בורסות אירופה נסגרו בשפל של 20 חודשים, כאשר הבורסה האיטלקית נכנסה לטריטוריה דובית (כלומר, נפילה של 20% מהשיא). מדד הפוטסי הבריטי איבד 1.9%, מדד הקאק הצרפתי ירד בשיעור דומה ומדד הדאקס איבד 1.45%.

בשעה זו המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות, כאשר מדד הדאו ג'ונס מאבד 0.6%, מדד הטכנולוגיה יורד בשיעור דומה ומדד הנאסד"ק ללא שינוי. 

18:30

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים תחת לחץ, בעוד מדד S&P 500 מאבד כ-1%, מדד הנאסד"ק יורד ב-0.56% ומדד דאו ג'ונס עולה 0.9%.

16:40

המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את יום המסחר הרביעי לשבוע זה בירידות קלות, לעומת הלחץ שנרשם אמש בשווקים כשמדד הנאסד"ק צלל ביותר מ-4%. 

מדד הנאסד"ק  יורד 0.3%, מדד S&P 500  יורד ב-0.3% ומדד דאו ג'ונס  מאבד 0.4%.

באירופה הלחץ נמשך כאשר מדד הפוטסי הבריטי יורד ב-1.6%, הקאק ביותר מ-1% והדאקס הגרמני מאבד 0.7%.

ישראליות בוול סטריט

סולאראדג' רוכשת שליטה בחברה קוריאנית, kokam המספקת תאי ליתיום-יון, סוללות ופתרונות אגירת אנרגיה, בעסקה של 88 מיליון דולר.

15:40

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק מאותתים על יציבות בפתיחה וזאת לאחר הדרמה שנרשמה אתמול, כאשר מדד הנאסד"ק צלל ביותר מ-4% ומדד הפחד זינק ב-43%. 

באירופה המדדים ממשיים להיסחר בירידות, שהתמתנו לעומת שעות הבוקר. מדד הדאקס מאבד 0.6%, מדד הקאק מאבד 1.3%.

14:15

ביוליין  דיווחה על קבלת מכתב מבורסת נאסד"ק בדבר עמידה בתנאי הרף המינימאלי לרישום בנאסד"ק (העומד על מחיר של 1 דולרים למניה). מניית ביוליין נסחרת כיום סביב 1.3 דולרים למניה, אחרי שרשמה אמש במסחר זינוק של כ-7%.

13:15

בורסות אירופה נסחרות תחת לחץ בהמשך לסנטימנט השלילי בשווקים. מדד הפוטסי מאבד 1.8%, מדד הדאקס יורד 1.3% ומדד הקאק מאבד 1.5%.

בניו יורק החוזים מאותתים על המשך הירידות במדדים המובילים, כאשר החוזים על מדד דאו ג'ונס מאבד כ-1%.

מחיר הנפט צונח ב-1.6% למחיר של 72 דולרים לחבית. מחיר הזהב, שנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, קופץ ב-1%.

12:00

הלחץ בשוקי העולם נמשך בהמשך לדרמה שנרשמה אמש בוול סטריט, לאחר שמדד הנאסד"ק צלל ביותר מ-4% ומדד הפחד זינק במהלך המסחר ב-43%. 

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים כעת בירידות של כ-1.5%. בשעה זו החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים על המשך הירידות בפתיחת המסחר. 

מחיר הזהב, שנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, מטפס ב-0.7% למחיר של 1,202 דולרים לאונקיה, ומנגד מחיר הנפט צונח ב-1.85% מתחת ל-72 דולרים לחבית.

לדברי יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות: "אף אחד לא הולך להתנפל על הסחורה כרגע לא בארה”ב, לא באירופה ובטח שלא באסיה. ולמרות שהרבה מנהלי השקעות הגדילו את ההשקעות במזומן בחודשיים האחרונים וחלק קטן מהם אפילו הסיטו משקל ממניות צמיחה, בעיקר ממניות ה-FAANG למניות ערך. כרגע נראה שהם יחכו למחירים אטרקטיביים יותר, במיוחד במניות אלו שמובילות את הירידות בשווקים. בשלב זה יש מספיק סיבות לאי וודאות שילבו את התיקון בשוק המניות, אבל עדיין אין סיבה אחת מספיק חזקה שתוביל לקריסה פיננסית ומשבר עולמי".

 

11:00

המסחר בטוקיו ננעל עם ירידה של 3.9% במדד הניקיי . בורסת הונג קונג ננעלה עם נפילה של 3.5% במדד המניות הנג סנג .

באירופה ירידות שערים בכל מדדי הבורסות הגדולות: דאקס  הגרמני, לונדון פוטסי 100  הבריטי, קאק  הצרפתי, וסטוקס 600  ויורונקסט  הכלל אירופיים - כולם מאבדים מערכם.  מדד סטוקס 600 הכלל אירופי יורד בכ-1.6%, לאחר שאתמול צנח בשיעור דומה - הירידה החדה ביותר שלו מאז יוני השנה. 

10:00

בורסת שנחאי  ננעלה בשפל של ארבע שנים, בירידה של 5.2%. שאר מדדי אסיה ממשיכים בירידות הנעות סביב 4%.  

באירופה המסחר נפתח בירידות חדות, שם מדד דאקס  מאבד 1.3% בהמשך לנפילה של 2% אתמול.

הלחץ בשווקים החל עם זינוק תשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב בסוף השבוע האחרון, ונמשך על רקע החשש מהעלאת ריבית לנוכח נתונים חזקים מכיוון הכלכלה האמריקאית, לצד ירידה בביקושים לאג"ח הממשלתיות בארה"ב. החשש מקצב העלאות הריבית הביא את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבקר בחריפות בצעד יוצא דופן את המדיניות של הפד, כשיצא נגד העלאות הריבית.

09:00

הירידות באסיה נמשכות, והאדום היום כהה מאוד: בטוקיו הניקיי  ירד ביותר מ-4%, ובסין מדד שנחאי  איבד עד כה יותר מ-4.5%. הידיות במדדים הנג סנג  וקוספי  מתקרבות ל-4%.  

08:10

נמשכות הירידות בבורסות אסיה. בורסות טוקיו  ושנחאי  צוללות. מדד ההנג סנג  צונח במעל 3%, לאחר שאתמול סגר 6 ימים רצופים של ירידות, והגיע לרמה הנמוכה ביותר מזה 15 החודשים האחרונים.

07:15

המסחר באסיה ממשיך לרדת בחדות: בורסות טוקיו  ושנחאי  צוללות בלמעלה מ-4%, בורסת הונג קונג  צונחת. בורסת שנחאי מתקרבת לשפל של 4 שנים. הנפילה במדד הניקיי היא החדה ביותר מאז חודש מרץ.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף הלילה את הפדרל ריזרב בראשותו של ג'רום פאוול. "אני סבור שהפד עושים טעות. לדעתי הפד השתגעו", אמר טראמפ, זאת בעקבות ההערכות כי הפד צופה העלאת ריבית נוספת השנה ועוד שלוש העלאות ריבית ב-2019. "אני ממש לא מסכים עם מה שהפד מתכוון לעשות", הוסיף.

הנשיא התייחס למפולת המניות בוול סטריט אמש ואמר כי הוא אינו מוטרד ממנה: "זה התיקון שציפינו לו".

כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, הגיבה לדבריו של טראמפ, ויצאה להגנה על ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב. "אני לא מתכוונת להאשים את ג'רום פאוול בשיגעון. לא לא, הוא וחברי הפד הנוספים מבססים את החלטותיהם בצורה רצינית ואחראית", היא אמרה.

06:00

בורסות אסיה נופלות בחדות בעקבות המתרחש בוול סטריט אמש: הבורסות בשנחאי , טוקיו  והונג קונג  - כולן צוללות בלמעלה מ-3% היום. 

גם באוסטרליה המדדים נופלים, ומניות הבנקים יורדות, כש-Commonwealth Bank  , Rio Tinto  ו-BHP  בירידה.

אמש בוול סטריט ננעלו המדדים בירידות חדות. כך, מדד הנאסד"ק  איבד 4.1%, וה-S&P 500  ומדד הדאו ג'ונס  נפלו בלמעלה מ-3% כל אחד. 

הנפט  רושם ירידות גם הוא. מחיר הזהב  עולה.

מניית אימפרבה  זינקה אתמול בניו יורק ב-28%, לאחר שחברת הסייבר הודיעה כי היא נמכרת לקרן ההשקעות תומה בראבו תמורת כ-2.1 מיליארד דולר.

מניית ביוליין אר אקס  קפצה אתמול ביותר מ-8% בנאסד"ק; מנגד, מניית מארוול צנחה בכ-6%, פאלו אלטו  נפלה בכ-5% ומניית צ'ק פוינט  איבדה כ-3%.

בצד החיובי אתמול במסחר בניו יורק בלטו מניות פריגו , שעלתה כ-2%, ונבידאה , שטיפסה ביותר מ-3%.

מניית טבע  ירדה בניו יורק ב-0.7%, מלאנוקס  ירדה כ-2% ורדקום  צנחה ב-5.5%. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות