דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

9 דירות יהפכו ל-22: מה יקבלו הדיירים בפרויקט תמ"א 38/2 ברמת השרון

בבניין הישן יש 9 דירות בלבד, ולאחר שייהרס ייבנה במקומו בניין בן 22 דירות

רמת השרון / הדמיה: עזר ליפשיץ
רמת השרון / הדמיה: עזר ליפשיץ

מיקום מדויק: רמת השרון, שכונת אלון, המתנחלים 32.

המצב הקיים: מבנה בן שלוש קומות משנות ה-70 ובו תשע דירות. בבניין יש מעלית, ולכל דירה יש חניה. השטח הממוצע של הדירות הקיימות עומד על כ-80 מ"ר.

היזם וקבלן הביצוע: קבוצת גבאי.

אדריכל: משרד מילבאואר אדריכלים בשיתוף אקר אדריכלים.

סיפור בעלי הדירות

דיירי הבניין ברחוב המתנחלים מקדמים הפרויקט כבר מספר שנים. בעלת דירה בבניין מספרת כי בהתחלה הרעיון היה לקדם תמ"א 38 במסלול הרגיל של חיזוק ותוספת קומות ומאוחר יותר כשהבינו בעלי הדירות שאפשר לקדם גם פרויקט של הריסה ובנייה בבניין הם העדיפו ללכת לכיוון הזה: "אני חושבת שזה נכון יותר, לא טלאי על טלאי כמו שיפוץ של הבניין הישן, וככה מקבלים בניין חדש לגמרי. ההסכמה בין כל השכנים אצלנו הייתה די מהירה, כי אנחנו בניין קטן. אבל יש גם התנגדות של שכנים אז זה לקח זמן. אנחנו מקווים שזה ייפתר בהקדם כדי שהפרויקט יוכל להתקדם".

התמורה ליזם

מדובר בפרויקט תמ"א 38 במסלול הריסה ובנייה מחדש. היזם יוכל לשווק ולמכור 13 דירות חדשות מתוך 22 הדירות שהבניין החדש יכלול לאחר סיום בנייתו. בבניין החדש מתוכננות שבע קומות והיצע הדירות צפוי לכלול דירות 4 חדרים, 5 חדרים ודירות גן וגג. לכל הדירות חניה.

רמת השרון / צילום: איל יצהר
 רמת השרון / צילום: איל יצהר

התמורה לבעלי הדירות 

דירה חדשה בבניין חדש. כל דירה תהיה גדולה יותר בשטחה בכ-15 מ"ר, תכלול מרפסת בשטח שבין 8 מ"ר ל-10 מ"ר וחניה. מיקום הדירה בבניין יהיה שלוש קומות מעל מיקום הדירה בבניין הישן. בחברה מעריכים כי הפינוי צפוי עוד כ-9 חודשים עם הודעה של 60 יום מראש לבעלי הדירות. החברה משלמת על העברה הלוך חזור ותשלם דמי שכירות לפי ההסכם, על סמך הערכת שמאי בסמוך למועד הפינוי.

חניה

הייתה חניה לדירות בבניין הישן ותהיה חניה לכלל הדירות גם בבניין החדש.

לו"ז 

כל בעלי הדירות הסכמו לביצוע הפרויקט. הוגשה בקשה להיתר בנייה, והתוכנית נמצאת בשלב החלטת ועדה וטיפול בהתנגדויות השכנים. בחברה מעריכים כי היתר בנייה יתקבל במהלך 2019, מועד פינוי מוערך לעוד כ-9 חודשים ואכלוס משוער בין 24 ל-28 חודשים מתחילת הבנייה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של היום
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות