מתחת לרדאר: NSO מנהלת מגעים לרכישת הממד החמישי

חברת הסייבר ההתקפי NSO וחברת מודיעין הסייבר הממד החמישי בוחנות אפשרות למיזוג • המגעים נוהלו מתחת לרדאר והחשיפה עלולה להביא לביטול העסקה

בני גנץ, יו"ר הממד החמישי
בני גנץ, יו"ר הממד החמישי

חברת הסייבר ההתקפי NSO וחברת מודיעין הסייבר הממד החמישי בוחנות אפשרות למיזוג בין החברות, כאשר NSO תרכוש את הממד החמישי במטרה לפתח את תחום הפעילות, שאינו עוסק במתקפות סייבר ובפגיעה בזכויות אדם. גורם המקורב למשא ומתן מסר ל"גלובס" כי המגעים נוהלו מתחת לרדאר לאורך תקופה, והחשיפה שניתנה הערב להם עלולה להביא לביטולה של העסקה, כפי שטורפדו שורה של עסקאות קודמות שביקשה לבצע חברת NSO.

חברת NSO עוסקת בסייבר התקפי ומאפשרת ללקוחותיה לרגל אחר מטרות ממוקדות - בני אדם שפעילותם באמצעות הסמארטפון נמצאת תחת מעקב וחשיפה מלאה. פעילותה זו זכתה לחשיפה ולביקורות חריפות מארגוני זכויות אדם, האחרון בהם אדוארד סנודן שהתראיין בנושא בשבוע שעבר. הכנסות החברה נאמדות בכ-350 מיליון דולר בשנה ובעבר הועלתה האפשרות שתימכר לפי הערכת שווי של מיליארד דולר. הממד החמישי, שהיו"ר שלה הוא הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ויועץ לחברה הוא סגן ראש המוסד לשעבר רם בן ברק, פיתחה מערכת מעקב ומודיעין לשימוש כוחות אכיפה וכוחות הביטחון, והיא נמצאת בשלבים ראשונים של כניסה לשווקים בינלאומיים.

חברת NSO נמצאת בשליטת קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס, ועד לפני כמה חודשים הקרן עשתה מאמצים למכור אותה. בין השאר דובר על מכירה לחברת ורינט, לפי שווי של מיליארד דולר. פרשת דליפת כלי הריגול של NSO בידי עובד שפוטר, בחודש יולי השנה, טירפדה ככל הידוע את הכוונה למכור את החברה בשלב זה. לפני כן התקיימו מגעים עם קרן ההשקעות בלקסטון לרכישת 40% ממניות NSO, אך גם הם נקטעו לאחר חשיפת הכוונות לבצע את העסקה.

בשתי החברות סירבו להגיב על הפרסום.

צרו איתנו קשר *5988