הטענות נגד נאמני הדר דימול: הנושה נתנאל לורנצי הגיש תלונה במשטרה

נתנאל לורנצי וחברת דמקא שבבעלותו, הנושים המובטחים של החברות המפעילות את אולמות הדר דימול וסיטי טאואר, הודיעו לביהמ"ש כי הגישו תלונה במשטרה נגד הנאמנים של החברות הקורסות בגין עבירות של שימוש במסמכים מזויפים, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים

דירה בת 2 חדרים ברמת גן, במגדל המגורים סיטי טאואר / צילום: יחצ
דירה בת 2 חדרים ברמת גן, במגדל המגורים סיטי טאואר / צילום: יחצ

לאחר שבשעות הבוקר המוקדמות (א') הגישו עו"ד אביב פריצקי, עו"ד קרן רייכבך-סגל ורו"ח בועז גזית תגובה חריפה לבקשה שהגישה הכנ"ר להעברתם מתפקידם כנאמני החברות הקורסות סיטי א.ק אחזקות והדר ברמה, המפעילות את אולמות האירועים הדר דימול וסיטי טאואר - נראה כי הזירה ממשיכה להתחמם: נתנאל לורנצי וחברת דמקא שבבעלותו, הנושים המובטחים של החברות הקורסות, הודיעו היום בצהריים לבית המשפט כי הגישו תלונה במשטרה נגד הנאמנים. 

בתגובה, ועל רקע הודעת לורנצי לביהמ"ש בדבר הגשת התלונה הפלילית נגד הנאמנים, הגישו הנאמנים עצמם הודעה לביהמ"ש, במסגרתה ציינו, בין היתר, כי הגשת התלונה נגדם, מהווה ניסיון נפסד מצדו של לורנצי על מנת שההכרעה בתביעת החוב שלו תתקבל כרצונו (ראו הרחבה מטה).

לטענת לורנצי, "הנאמנים מעלו בתפקידם ובנאמנות שהופקדה בידיהם. תחת מילוי חובותיהם כלפי הנושים וכלפי בית המשפט בנאמנות, קיימו הם באדיקות את קידום ענייניהם האישיים, בניגוד לאינטרסים של הנושים המובטחים ותוך מעילה באמון שניתן בהם. הנאמנים לא יהיו חסינים מההשלכות הנגזרות ממעשיהם הפסולים". 

ההודעה הוגשה לבית המשפט על-ידי עו"ד דודי הלפר ואסף גרינוולד, ובמסגרתה נטען כי "הנושים המובטחים הגישו ביום 27/11/18 תלונה במשטרת ישראל, אשר פתחה בחקירה פלילית נגד הנאמנים ונגד בא-כוחם עו"ד גיא אידו, בחשד לביצוע העבירות הבאות: קבלת דבר במרמה (סעיף 415 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 - להלן: חוק העונשין); מרמה והפרת אמונים בתאגיד (סעיף 425 לחוק העונשין); ושימוש במסמך מזויף (סעיף 420 לחוק העונשין)".

עוד נכתב בהודעה כי "בכוונת הנושים המובטחים להגיש נגד הנאמנים תובענה אזרחית וקובלנה פלילית, בין היתר בגין עבירות ועוולות שננקטו כלפיהם לפי חוק איסור לשון הרע, עת הכפישו (באמצעות הנאמנת עו"ד קרן רייכבך-סגל) את הנושים המובטחים בפני עיתונאים הכפשות כזב שקריות, בניסיון נואל ומתמשך להציל עצמם בעור שיניהם. דבקות הנאמנים בדרך הקלוקלת בה נהגו הנאמנים זה מכבר - הכפשות-שווא שקריות כלפי הנושים המובטחים - תבוא עימם".

לטענת לורנצי, "ניגודי העניינים בהם מצויים הנאמנים הביאו אותם לכדי סחיטה באיומים. באופן שיטתי הילכו הנאמנים אימים והפריחו עלילות שקר כלפי הנושים המובטחים, על-מנת שאלה לא יעמדו על זכיותיהם. ניגודי העניינים החמורים בהם מצויים הנאמנים דרדרו את התנהגותם עד כדי שימוש במסמכים מזויפים. הנאמנים עשו שימוש פלילי בהערת האזהרה המזויפת ובהסכם השכירות שזויף לטענתם על-ידי עמוס אבידן, בניסיון לגזול את קניינם של הנושים המובטחים, שנרכש על-ידם בעמל וביושר".

עוד הוא טוען כי "ניגודי העניינים גרמו לנאמנים ולבא-כוחם עו"ד גיא אידו לבצע בנושים המובטחים תרמית והונאה, עת הצהירו כי כספי הנושים המובטחים יועברו אליהם (כנושים מובטחים) מיד עם הסרת השיעבוד הרשום לטובתם, וכי הכרעת החוב החתומה (בנוסח שסוכם עליו) מצויה בידיו של הנאמן עו"ד פריצקי".

עוד נטען בהודעה לבית המשפט כי ניגוד העניינים גרם לנאמנים לבצע עבירות שיבוש עשיית משפט במסגרת "מילוי תפקידם" כנושאי משרה מעיין שיפוטית. בין היתר, נטען, הטעו הנאמנים את בית המשפט ביודעין, באופן שיטתי ועקבי, בכדי לקדם את ענייניהם האישיים.

ההודעה הוגשה בהמשך לדרמה המתחוללת בימים האחרונים בתיק, לאחר שכונסת הנכסים הרשמית הגישה לבית המשפט בקשה להעביר את הנאמנים מתפקידם לאור ניגוד עניינים לכאורה ומצגי-שווא שהציגו בפני הנושים. הנאמנים הגיבו לבקשה היום בחריפות, תוך שהם דוחים את כל טענות הכונסת הרשמית וטוענים כי הרקע לבקשת הכנ"ר הוא התקפות חסרות שחר של נושים נגד הנאמנים וניסיון סחיטה כלפיהם.

הנאמנים פעלו כארגון פשיעה

בהודעה שהוגשה לבית המשפט על התלונה שהוגשה למשטרה, מתייחס לורנצי לתגובת הנאמנים וטוען כי היא "רצופה שקרים ונועדה להטעות את בית המשפט". עוד הוא כותב בהודעתו כי "נראה שהנאמנים אינם יודעים לדבוק אלא בשקר". 

עורכי הדין הלפר וגרינוולד מוסיפים בהודעה טענות קשות נוספות נגד הנאמנים, לפיהן "מתגבשים יסודות החשד כי הנאמנים ובא-כוחם פעלו כארגון פשיעה כהגדרתו בחוק מאבק בארגוני פשיעה, תשס"ג-2003, כאשר אלה פעלו בתבנית מאורגנת, שיטתית ומתמשכת לביצוע עבירת עבירות מסוג פשע.

"לא פחות חומרה העובדה כי התארגנות זו פעלה בחסות בית המשפט. אל לו לבית המשפט לתן יד לעבריינות ועשיית העוולות המתמשכות על-ידי הנאמנים כלפי הנושים המובטחים. העבריינות של הנאמנים חמורה לאין-שיעור שעה שהעבירות נעברו על-ידם תוך הליך משפטי בו הנאמנים עושים שימוש לרעה ומצפים שדבר זה יגן עליהם מהדין". 

הנאמנים: הגשת התלונה למשטרה המחשה הטובה ביותר למחול השדים וללחצים המופעלים עלינו

על רקע הודעת לורנצי לביהמ"ש בדבר הגשת התלונה הפלילית נגד הנאמנים, הגישו הנאמנים עצמם הודעה לביהמ"ש. במסגרת הודעתם, ציינו הנאמנים, כי הגשת התלונה נגדם, מהווה את "ההמחשה הטובה ביותר למחול השדים וללחצים בהם מנסה לנקוט לונרצי על מנת שההכרעה בתביעת החוב שלו תתקבל כרצונו".

הנאמנים חזרו פעם נוספת על כך שבמסגרת הכרעת החוב שנתנו, קבעו ללא כחל וסרק כי לורנצי אינו מהווה נושה מובטח ועל הכרעתם זו הגיש לורנצי ערעור.

הנאמנים ציינו, כי במקום להמתין להכרעה בערעור שהגיש, אצה ללורנצי הדרך להפעיל על הנאמנים לחצים, תוך ניסיון פסול להלך עליהם אימים. בכל הנוגע לתלונה שהוגשה במשטרה, טוענים הנאמנים כי מדובר "בתלונת סרק", הכוללת טענות מופרכות, המתייחס לנאמנים כאל "ארגון פשיעה (כך ממש!)".

הנאמנים מציינים, כי הסיטואציה בה נושים מבקשים להשיג לעצמם תוצאה טובה יותר, בוחרים להפעיל עליהם לחצים אינה זרה להם והתרחשה לאורך התיק וביחס לאותם נושים. לדבריהם של הנאמנים, הם מסרבים להיכנע ללחצים פסולים אלה ואין בכוותנם לסגת מעמדתם המקצועית, שלא להעניק מעמד של נושים מובטחים לנושים שאינם זכאים לכך.

הנאמנים הוסיפו כי הם מבקשים מביהמ"ש שלא לתת יד לניסיון של לורנצי להביא להחלפתם על מנת שיוכל לשפר את מעמדו, באמצעות העברת המסר לבעלי התפקיד שייכנסו בנעליהם.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988