פתאל משיקה מלון בוטיק במבנה לשימור בתל אביב; עלות הסבת הבניין - 10 מיליון שקל

המלון יוקם בבית בכר, בפינת הרחובות לילינבלום ונחלת בנימין • המבנה יושכר לפתאל ל-25 שנה ושמאים מעריכים כי דמי השכירות בו יעמדו על 2 מיליון שקל לשנה

בית בכר/ צילום: כדיה לוי
בית בכר/ צילום: כדיה לוי

רשת פתאל תשיק מלון בוטיק חדש בתל אביב שימוקם באחד מהמבנים היפים בעיר - בית בכר שנמצא בפינת הרחובות לילינבלום ונחלת בנימין, בסמוך למלון רוטשילד 22 של הרשת - כך נודע ל"גלובס". המבנה יושכר לפתאל לתקופה של כ-25 שנה. על-פי הערכות שמאים, פתאל תשלם כ-2 מיליון שקלים דמי שכירות לשנה, כלומר סך של 50 מיליון שקל לכל התקופה.

מדובר במבנה לשימור שיעבור תהליך הסבה ממשרדים למלון שבו יוקם גם מרכז ספא בעלות הנאמדת ב-10 מיליון שקל. הדבר כרוך בשינוי של היתר הבנייה ושינוי שימוש חורג. 

400 דולר ללילה 

המבנה משתרע על שטח של 1,350 מ"ר, והמלון שצפוי להיפתח במחצית השנייה של השנה יכלול 26 חדרים, 5 חדרי ספא וגג לשימוש האורחים בשטח של 250 מ"ר. על התכנון אמונים אדריכל הפנים ארי שאלתיאל, אדריכל השימור נאור מימר ומשרד האדריכלים פייגין. לדברי אסף פתאל, מנהל עסקי האחראי על הקמת מלונות ברשת, מדובר במלון יוקרה שעלות הלינה בו תעמוד על 350-400 דולר ללילה. 

בית בכר, שנוסד ב-1922, תוכנן והוקם על-ידי האדריכל יהודה לייב מגידוביץ' ששימש כמהנדס העיר הראשון של תל אביב. ב-2013 הסתיים הליך השימור של המבנה ותכנונו מחדש לטובת משרדים, כאשר לפני כן הוא שימש כסניף מרכזי של בנק מזרחי. ב-2016 השתלטה על הבניין חברת הנדל"ן הסינית "טוק קוד" העוסקת בתחום מתחמי עבודה משותפים, ובעוד כשבועיים היא צפויה להתפנות מהבניין, שיצא כאמור להליך של שיפוץ והסבה.

מענק של כ-6% מהמדינה 

נזכיר, כי לאחרונה הכריז משרד התיירות כי גם מלונאים בתל אביב יקבלו מענקים בגובה של 10% על הסבה של מבנים לטובת מלונות. המענק מוגבל לעד 250 אלף שקל לכל חדר, ולפיכך, כך לדברי פתאל, המלון האמור יקבל מענק של כ-6%. "התקרה שקבע משרד התיירות מיועדת בעיקר לבתי מלון עממיים שההשקעה בהקמתם נחשבת לנמוכה יותר. כאן מדובר במלון בוטיק במבנה לשימור עם היסטוריה מכובדת, כך שההשקעה בכל חדר גבוהה בהרבה".

למעשה, מדובר במלון הקטן ביותר של פתאל בישראל. האם אתם מרחיבים את פעילות הרשת בתחום מלונות הבוטיק?

"אנחנו מסתכלים ובוחנים גם את התחום הזה. לפתאל יש כמה מלונות בוטיק כמו 'יו בוטיק' בטבריה שבו 62 חדרים, ו'חצר הנביאים' בירושלים עם 74 חדרים. המלון הזה יהיה הקטן של הרשת בישראל והוא יספק מענה לביקוש לחדרים בתחום התיירות והעסקים בתל אביב שהולכת וגדלה מדי שנה. בית בכר הוא מבנה ייחודי בעיצוב ארכיטקטוני מרהיב, הוא נמצא במיקום אטרקטיבי בעיר ומהווה תוספת חשובה לפורטפוליו המלונות של פתאל בתל אביב".

המלון, שעדיין לא נבחר לו שם, מצטרף לחדרי המלון שעברו הסבה שמספרם ב-2018 גדל פי 7 בטווח של שלוש שנים: מ-163 חדרים בשנת 2015 ל-1,088 ב-2018. רוב הנכסים הללו ממוקמים בתל אביב. 

המבנה החדש יצטרף ל-7 המלונות של פתאל בתל אביב: הרודס, לאונרדו בוטיק, לאונרדו ארט, לאונרדו ביץ', NYX TLV, רוטשילד 22 ולאונרדו סיטי טאוור. לפתאל 190 מלונות ב-17 מדינות, ביניהן גרמניה, ספרד, הולנד, איטליה, פולין, אנגליה, אירלנד, סקוטלנד, בלגיה ופאפוס בקפריסין - שמנוהלים תחת השם "לאונרדו" או "ניקס". 40 ממלונות הרשת ממוקמים בישראל.

בשנה שעברה הונפקה הרשת בבורסה בתל אביב (פתאל החזקות ) וכיום שווי החברה נאמד ביותר מ-5.8 מיליארד שקל.

צרו איתנו קשר *5988