המו"מ הקואליציוני של ש"ס: דרעי דורש את משרד השיכון

יו"ר ש"ס ציין בנוסף כי המפלגה דורשת את משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה ומשרד הדתות • בנוסף, ציין דרעי כי המפחגה רוצה "לשמר את הסטטוס קוו"

אריה דרעי/ צילום: איל יצהר
אריה דרעי/ צילום: איל יצהר

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי ש"ס, המפלגה השנייה בגודלה בקואליציה, דורשת את משרד השיכון לצד משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה ומשרד הדתות ולהחזיר למשרד הפנים את מנהל התכנון שהוצא ממנו בקדנציה הקודמת והועבר למשרד האוצר של משה כחלון.

בפתח ישיבת הסיעה הראשונה בכנסת ה-21 אמר דרעי כי המשא ומתן מול הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו מתנהל בשקט, ובלי איומים. הוא ציין כי היחסים בינו לבין ראש הממשלה מעולים והדבר מסייע במגעים הישירים ביניהם. לדבריו אין שום אפשרות לממשלה אחרת ואין אופציות אחרות לכן אין טעם בהעלאת איומים בדבר בחירות חדשות. הוא דחה את דברי אביגדור ליברמן על כך שדרישות המפלגות החרדיות מובילות למדינת הלכה, "אנחנו ממש לא בכיוון הזה, אנחנו רוצים לשמר את הסטטוס קוו, ומי שמבקש לשנותו הם אחרים". לא ברור אם התכוון לליברמן או לחבריו ביהדות התורה, שהעלו דרישות המהוות שינוי של הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה. דרעי עקץ את יהדות התורה גם בנושא תקציבי הישיבות כשאמר שעד כה סמך על אחרים בנושא אבל התקציבים נשחקו ומעתה ש"ס תיקח אחריות ותתקן את המעוות.

יהדות התורה מבקשת גם היא את משרד השיכון באופן דומה למשרד הבריאות כלומר סגן שר במעמד שר, ודרעי ציין בהקשר זה כי מוטב גם ליהדות התורה שתעסוק בנושאים אחרים.

ש"ס היא ציר חשוב לנתניהו בקואליציה, ודרעי משמש עבורו גם מעין מתווך בין אביגדור ליברמן לראשי יהדות התורה בניסיון למצוא פשרה לגבי חוק הגיוס וסוגיות דת ומדינה אחרות. סימן לכך ניתן למצוא גם בדברי ליברמן בצהריים כי אינו דורש מהפיכות אלא לשמר את הסטטוס קוו.

צרו איתנו קשר *5988