בורסת ניו יורק ננעלה בעליות שערים; WIX איבדה 5%

נתוני מאקרו חיוביים דחפו את וול סטריט לנעילה חיובית בתום המסחר • הדאו ג'ונס עלה 0.84 וה-S&P 500 עלה 0.89% • מדד הייצור של פילדלפיה עלה במאי זה החודש החמישי ברציפות • חברת WIX הישראלית פספסה את תחזית הרווח למניה

חוגגים עליות ב-NYSE  / צילום: רויטרס
חוגגים עליות ב-NYSE / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסת העולם: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים. כך, הדאו ג'ונס עלה 0.84 וה-S&P 500 עלה 0.89%. הנאסד"ק ננעל בעליה של כ-1%. 

מניית WIX הישראלית השילה מערכה 5%, וסיסקו זינקה ב-6.66%.

21:55

המדדים העיקריים בבורסות וול סטריט שומרים על העליות החדות: הנאסד"ק  קופץ כ-1.2%, ה-S&P 500  עולה למעלה מ-1%, הדאו-ג'ונס  רושם גם הוא עליות של כ-1%.

מניית סיסקו שומרת על העליות, ובשעה זו עולה בכ-7.2%.

19:50

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות חדות על רקע נתוני מאקרו חיוביים והמשך עונת הדוחות, וכן בהיעדר כותרות שליליות סביב מלחמת הסחר. מדד הנאסד"ק קופץ ב-1.5% בהמשך לעליות אתמול, מדד הדאו ג'ונס מטפס ב-1.15% ומדד S&P 500 עולה ב-1.35%.

מניית ביונדמיט (Beyound Meat) עולה ב-6.5%, אמריקן איירליינס  מטפסת ב-2.3%, אלפאבית  עולה ב-1.7%.

חברת וולמארט  פרסמה דוחות טובים לרבעון הראשון של 2019, אך מנכ"ל החברה אמר כי העלאת מכסים מצד הממשל האמריקאי יביא להעלאת מחירים לצרכנים. המניה עולה בכ-2% לאחר הדוחות.

ישראליות בוול סטריט

מניית טבע  מתאוששת ב-2.2%, טאואר  הישראלית מאבדת 3.7%, אינטק פארמה  עולה ב-3.6%, מניית נייס  מזנקת ב-6.7% לאחר העלאת תחזיות.

18:35

המסחר בבורסות אירופה ננעל בטריטוריה הירוקה, וזאת על רקע הסנטימנט החיובי בוול סטריט. מדד הדאקס הגרמני זינק ב-1.8%, הקאק עלה ב-1.4% והפוטסי טיפס ב-0.8%. 

בוול סטריט, מדד הנאסד"ק קופץ ב-1.4%, הדאו ג'ונס מטפס ב-1.1% ומדד S&P 500 עולה ב-1.33%. מדד הפחד (VIX) צונח ב-7%.

16:55

מתחזקות העליות בוול סטריט, כאשר המדדים המובילים שנפתחו בעלייה של 0.3%, עולים כעת בעד כ-1%. ברקע: נתוני מאקרו חיוביים והמשך עונת הדוחות לרבעון הראשון של השנה.

עקום התשואות של האג"ח הממשלתי האמריקאי ל-3 שנים, שהתהפך לעומת זה של ה-10 שנים, חסר על עקבותיו ובכך נמוגו החששות מפני מיתון.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות, כאשר הנאסד"ק מטפס 0.3%, כך גם הדאו ג'ונס ומדד S&P 500.

מניית WIX  נופלת בכ-6% לאחר פרסום הדוחות; סיסקו מערכות  מזנקת ב-5% לאחר שהיכתה את התחזיות לרבעון הראשון.

התחלות הבנייה בארה"ב עלו ב-6% בחודש אפריל האחרון. עם זאת, בחישוב שנתי, קצב התחלות הבנייה עדיין נמוך לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מדד הייצור של פילדלפיה עלה במאי זה החודש החמישי ברציפות, לרמה של 16.6 נקודות בהמשך לעלייה של 8.5 נקודות בחודש אפריל. הכלכלנים בשוק צפו עלייה ל-10.1 נקודות. 

15:15

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.3% בהמשך לעליות אתמול, ומאותתים על עליות בפתיחת המסחר, ברקע להמשך עונת הדוחות הכספיים.

דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב בשבוע החולף נפלו ב-16,000 לרמה של 212,000 דרישות במהלך השבוע שהסתיים ב-11 במאי. הככלנים בשוק צפו קצב של 217,000 דרישות.

סוכנות הדירוג S&P העולמית הוציאה היום התייחסות לפרשת תיאום המחירים בה מעורבת חברת התרופות הישראלית טבע , ולפיה הערכתה, טבע צפויה לשאת בעיקר החבות מבין החברות המעורבות בפרשה.

חברת וולמארט  דיווחה על רווח מתואם למניה של 1.13 דולרים, מעל לתחזיות השוק ב-11 סנט. מנגד, ההכנסות נפלו מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים, בעיקר בשל שינויי מטבע. הנתון החיובי מהדוחות הוא כי המכירות בחנויות זהות עלו ב-3.4%, לעומת התחזיות לעלייה של 3.3%.

חברת סיסקו מערכות  דיווחה על רווח מתואם של 78 סנט למניה, מעל לתחזיות השוק שצפו רווח של 77 סנט. החברה עקפה גם את תחזית ההכנסות, וסיפקה תחזית חיובית להכנסות בהמשך. מניית סיסקו עולה ב-3.3% בטרום-מסחר.

חברת WIX  הישראלית פרסמה דוחות ועקפה את תחזיות ההכנסות ברבעון. מנגד, WIX לא עמדה בתחזיות האנליסטים בשורה התחתונה, והמניה צונחת ב-5% בטרום-מסחר.

חברת אינטק פארמה , המפתחת תרופות לשחרור מבוקר ומושהה בתוך גלולת האקורדיון, הודיעה על חתימת הסכם שיתוף-פעולה נוסף לפיתוח תרופה חדשה בתוך גלולת האקורדיון, הפעם מול חברת מרק האמריקאית (MSD). מניית אינטק פארמה מזנקת ביותר מ-13% בטרום-מסחר.

12:20

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ביציבות, וזאת לאחר ירידות שנרשמו מוקדם יותר. המשקיעים ברחבי העולם דרוכים לקראת הציוץ הבא של טראמפ, שאמר אתמול כי יידחה את הטלת המכסים על יבוא רכבים מאירופה.

מדד הדאקס מאבד 0.15%, הקאק יורד ב-0.2% והפוטסי משיל שיעור דומה.

מניית תומאס קוק צוללת ב-15% לאחר שהחברה פרסמה אזהרת רווח בטענה כי חוסר הוודאות הפוליטית תכביד על עונת הקיץ תהיה פחות פעילה מהצפוי.

 

11:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בירידות שערים. מדד דאקס  מאבד כ-0.5%, מדד קאק  יורד כ-0.4%, מדד פוטסי הבריטי  יורד כ-0.25% ומדד פוטסי האיטלקי  יורד כ-0.3%. מדד סטוקס אירופה 600 יורד כ-0.3% גם הוא. 

בבורסות אסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת: מדד ניקיי ירד 0.59% ומדד קוספי ירד 1.2%, מדד שנחאי עלה 0.58% מדד הנג סנג עלה 0.10%, והבורסה האוסטרלית ננעלה בעלייה של 0.69%. 

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום בירידות, על רקע החשש מהסלמת מלחמת הסחר, והחמרת מערכת היחסים הרעועה בזמנים אלו של ארה"ב-סין. מדדי שנחאי , הונג קונג  וטוקיו  רושמים ירידות.

אמש פורסם כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך במאמצים לבלום את חברת הענק הסינית וואווי: לפי סוכנות הידיעות "רויטרס", טראמפ צפוי לחתום השבוע על צו שיאסור על חברות אמריקאיות להשתמש בציוד טלקום אותו ייצרו חברות שמהוות סיכון ביטחוני לאומי.

לפי "רויטרס", מקורות מסרו להם כי למרות שלא יצוינו בצו שמות של מדינות או חברות באופן מפורש, הצו צפוי להביא למניעת האפשרות לבצע עסקאות עם חברת וואווי. עוד פורסם כי טראמפ שוקל להוציא צו כזה במשך יותר משנה, אך בכל פעם הוצאתו נדחתה מחדש. גם הפעם, קיים סיכוי שהוצאתו תידחה שוב. הבית הלבן ומחלקת המסחר סירבו להגיב לדיווח ב"רויטרס".

המאבק של ארה"ב בוואווי מתנהל על רקע מתח גובר בין סין וארה"ב. השבוע הצהירה החברה הסינית קונלון שהחזיקה בחברת גריינדר מקליפורניה שמפעילה אפליקציית היכרויות פופולרית לקהילה הגאה, שתמכור את גריינדר בעקבות בקשה של הוועדה להשקעות זרות של ארה"ב. גם הפעם, הנימוק הוא חשש מפגיעה בביטחון הלאומי, מאחר שבוועדה חוששים מהמידע האישי שהחברה אוספת על המשתמשים ועשויה להעביר לסין.

עוד פורסם אמש כי ממשל טראמפ מתכנן לדחות הטלת מכסים על רכבים וחלקי רכב מיובאים בעד שישה חודשים, כך לפי "CNBC".

לפי החוק האמריקאי, הבית הלבן יכול להחליט עד יום שבת הקרוב אם ברצונו להטיל מכסים על רכבים וחלקי רכב מיובאים. לאחר מכן, יש לממשל 180 ימים נוספים כל עוד הוא מנהל משא ומתן בנושא.

הממשל האמריקאי מנסה להחליט כעת אם להשתמש בהצדקות שקשורות לביטחון לאומי כדי להטיל מכס בהיקף 25% על רכבים מיובאים. בפברואר האחרון, מחלקת המסחר האמריקאית הגישה לטראמפ דוח שלפיו הנשיא יכול להצדיק הטלת מכסים בשל איום ביטחוני לאומי. ואכן, טראמפ השתמש בהצדקה דומה כדי להטיל מכסים על ייבוא פלדה ואלומיניום. עם זאת, חברי המפלגה הדמוקרטית והמפלגה הרפובליקנית מנסים להניע את טראמפ מהטלת המכסים על הרכבים. גם יצרניות הרכב האמריקאיות מתנגדות למהלך.

אמש ננעל המסחר בבורסות ארה"ב בעליות. נאסד"ק עלה ב-1.1%, S&P 500 הוסיף 0.6% ודאו ג'ונס טיפס ב-0.46%.

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988