ח"כ אביגדור ליברמן: נעשה הכל כדי לחסום את החרדים, נכפה ממשלה של הליכוד, כחול-לבן וישראל ביתנו

"זו תהיה ממשלת חירום לאומית-ליברלית”, אמר ליברמן בתכנית "המטה המרכזי" • ליברמן ציין כי עודד פורר יגיש בימים הקרובים בקשה לקיום דיון פגרה כדי לקבל מן האוצר תשובות ברורות על עומק הגירעון "קטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה"

אביגדור ליברמן / צילום: שלומי יוסף
אביגדור ליברמן / צילום: שלומי יוסף

ח"כ אביגדור ליברמן התראיין הערב (שבת) בתכנית "המטה המרכזי" בהנחיית אילה חסון בערוץ 13, ואמר כי בסיום מערכת הבחירות לכנסת ה-22, הוא מתכוון לכפות ממשלת חירום לאומית בהובלת הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו. לדבריו, זו האופציה היחידה. "נעשה הכול כדי לחסום את החרדים. זו תהיה ממשלת חירום לאומית-ליברלית” הוא אמר.

ליברמן, אשר אומר את הדברים הללו גם בשיחות סגורות מאז פוזרה הכנסת ה-21, ציין כי תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 מעידות על כך שזה מה שהציבור הישראלי רוצה.

עוד הוא ציין כי חבר מפלגתו, עודד פורר, יגיש בימים הקרובים בקשה לקיום דיון פגרה באמצעות 25 חתימות של חברי כנסת כדי לקבל מן האוצר תשובות ברורות על עומק הגירעון.

אחרי השידור פרסם ליברמן סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו את הדברים הבאים: "מפלגת "ישראל ביתנו", בניגוד מוחלט ל"ליכוד", סבורה שהסוגיה החשובה ביותר שהבוחר צריך לשקול בבואו אל הקלפי היא איזו ממשלה תהיה ומה יהיה הרכבה - אם זו תהיה ממשלת הלכה או ממשלה לאומית וליברלית.

"בנסיבות שנוצרו - הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים - תפקידנו לכפות על "הליכוד" ועל "כחול לבן" להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: "ישראל ביתנו" - "הליכוד" - "כחול לבן".

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי ליברמן: "אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת היו נמנעות מעם ישראל בחירות מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני - עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.

"הדבר הנכון והנחוץ זאת ממשלת אחדות שתעבוד למען כלל אזרחי ישראל בהנהגת כחול לבן".

מהליכוד נמסר: "יצא המרצע מהשק: ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988