תמ"א 38 הריסה ובנייה ברמת גן: 47 דירות במקום 21

אחרי 7 שנים של תכנון ואישור, נהרסו בחודש שעבר הבניינים הישנים, והבנייה החלה

הבניינים ברחוב תש"י רמת גן / הדמיה: מועלם אדריכלות
הבניינים ברחוב תש"י רמת גן / הדמיה: מועלם אדריכלות

סיפור בעלי הדירות:

נציגת הדיירים: "עברו 7 שנים מאז שיצאנו לדרך. כמו שברוב המקרים, הרוב מכריע מבין את החשיבות של פינוי-בינוי ומבין מה הוא מרוויח ולעומת המצב הקיים של בניין מתפורר. אבל היו כמה אנשים שהיה קשה להם יותר, כמו מבוגרים יותר. 

"אבל הקושי העיקרי היה מול העירייה וכל ההתנגדויות שהיו מצד בניינים אחרים, התנגדויות ממש מגוחכות. ובדיוק התחלפו אנשים בעירייה, וזה לקח עוד זמן. גם ההצעה החדשה שלו נשמעת מגוחכת - הוא אומר שהוא עוצר אבל יש חוק לחיזוק מבנים במדינה הזאת. זה לא תהליך פשוט. זה דורש המון אורך רוח מצד כולם, ובעיקר מצד היזם שמשקיע כסף ולא רואה את הסוף. וכמובן חשוב מאוד עו"ד מטעמך.

"צריך המון אורך רוח. לא לוותר ולגלות הרבה יצירתיות. לקחת יזם לא קטן. לא מישהו שהוא על הקשקש ביכולות הפיננסיות שלא יעמוד בלחכות הרבה שנים".

לדברי ב"כ בעלי הדירות, עו"ד חגי מידן, שותף במשרד הרטבי בורנשטיין בסון ושות', בעקבות התנגדויות של בעלי דירות בבניינים שכנים, החליטה ועדת הערר לצמצם את זכויות הבנייה שאושרו עקרונית על ידי הוועדה המקומית, והיזם לתכנן מחדש את הפרויקט תוך שהיקף הזכויות בפרויקט הצטמצם, הן בהתייחס לדירות היזם, והן בהתייחס לדירות הבעלים. עוד אמר כי מדובר באחד הפרויקטים האחרונים ברמת גן שקיבל היתר. ברקע היה החשש כי המדיניות ברמת גן בנוגע להתחדשות עירונית תשתנה, והדבר המריץ את כל הצדדים להתגייס לקידומו במהירות.

הבניינים ברחוב תש"י רמת גן / צילום: יח"צ, הדמיה, מועלם אדריכלות
 הבניינים ברחוב תש"י רמת גן / צילום: יח"צ, הדמיה, מועלם אדריכלות

התמורה ליזם:

בסך-הכול תיבנינה 47 דירות בפרויקט בשני בניינים מחוברים בחלקם, בני 10 קומות - קומת קרקע + 8 קומות + קומת גג בנסיגה. היזם ישווק 26 דירות ביניהן הדירות המיוחדות - פנטהאוזים, מיני פנטהאוזים ודירות גן. לכל דירה חניה.

התמורה לדיירים:

דירה חדשה, גדולה ב-10 מ"ר מהדירה הישנה, כולל ממ"ד + מרפסת שמש, מועדון דיירים משותף לשני הבניינים, חניה בחניון תת-קרקעי.

לו"ז:

הדיירים מקדמים את הפרויקט מ-2012. היתר הבנייה התקבל ב 23.1.19, ובחודש שעבר נהרסו הבניינים הישנים. צפי לסיום הבניה - 30 חודשים (סוף 2021).

הלית ינאי-לויזון

המצב הישן: 3 בניינים בני 3 קומות (קרקע + 2) עם קיר משותף ושלוש כניסות. כולם על חלקה אחת. 21 דירות בנות 60 מ"ר בממוצע.

היזם: קבוצת רוטשטיין

עו"ד בעלי הדירות: עו"ד חגי מידן, שותף במשרד הרטבי בורנשטיין בסון ושות'

אדריכל: דני מועלם

צרו איתנו קשר *5988