נתניהו צפוי למנות מחר את פרץ וסמטוריץ' לתפקידי שרים

נתניהו הציע כבר בעבר לרפי פרץ את תפקיד שר החינוך, ואילו בצלאל סמוטריץ' סירב לתפקיד שר התחבורה, אך הוא עשוי לקבל מחר תפקיד שר אחר • סיעת כחול לבן פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה למנוע את הגדלת מספר השרים מעבר ל-19 בממשלת המעבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף

ראש הממשלה בנימין נתניהו יפגשו מחר (ב') עם שני ראשי איחוד מפלגות הימין, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. על-פי פרסום בחדשות 12, נתניהו יודיע על מינויים של השניים לתפקידי שרים.

נתניהו הציע לפרץ את תפקיד שר החינוך לאחר שפיטר את נפתלי בנט, אך הוא נמנע מלמלא את דרישת סמוטריץ' להתמנות לתפקיד שר המשפטים במקום איילת שקד, ומינה בשבוע שעבר את אמיר אוחנה מהליכוד. בכירים בליכוד אומרים כי נתניהו נחוש לשמור את התפקיד החשוב גם לאחר הבחירות.

לסמוטריץ' הוצע להתמנות לשר התחבורה במקום ישראל כ"ץ שעבר למשרד החוץ, אך עד לימים האחרונים הוא סירב. נתניהו, לפי הפרסומים, מתכוון לתת לאיחוד מפלגות הימין תפקיד שר נוסף, וייתכן וזה הפתרון שיאפשר את מינוי סמוטריץ'.

גורם בכיר בבית היהודי אומר ל"גלובס" כי הסיכומים עם ראש הממשלה קרובים לסגירה, וכי נותרו פרטים אחרוני הנוגעים ליום שלאחר הבחירות.

בינתיים, סיעת כחול לבן פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה למנוע את הגדלת מספר השרים מעבר ל-19 (מספרם כיום) בממשלת המעבר. במכתב נאמר כי הוראת השעה המאפשרת למנות יותר מ-19 שרים (בניגוד לקבוע בחוק יסוד: הממשלה) אינה תקפה מעת שפוזרה הכנסת ה-20. גם התנועה לטוהר המידות פנתה ליועמ"ש בנושא

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988