שר החוץ ישראל כ"ץ השתתף בועידת האו"ם לענייני סביבה באבו דאבי

שר החוץ כ"ץ פגש באבו דאבי את מזכ"ל האום אנטוניו גוטרש והעלה בפניו את נושא השבויים והנעדרים הישראלים • בנוסף קיים כ"ץ פגישה עם גורם בכיר באיחוד האמירויות • השר הציג את יוזמת "המסילות לשלום אזורי" לחיבור כלכלי ואסטרטגי של סעודיה ומדינות המפרץ, דרך ירדן, לרשת הרכבות הישראלית ולנמלי חיפה בים התיכון

שר החוץ ישראל כ"ץ / צילום: יח"צ
שר החוץ ישראל כ"ץ / צילום: יח"צ

שר החוץ ישראל כ"ץ ביקר באבו דאבי במסגרת ועידת האו"ם לענייני סביבה. פרטי נסיעתו הותרו לפרסום עם חזרתו לישראל. מדובר בנסיעה ראשונה של שר בכיר ישראלי בכיר למדינה ערבית מיד לאחר ועידת בחריין.

באוקטובר 2018 ביקרה השרה מירי רגב באבו דאבי, במסגרת ליווי טורניר הגרנד סלאם, לאחר שהוזמנה על-ידי יו"ר איגוד הג'ודו העולמי. בערך באותה התקופה נערך ביקור פורץ דרך של ראש הממשלה נתניהו בנסיכות עומאן; וגם ביקורו של שר התקשורת (אז) איוב קרא, גם הוא באבו דאבי.

שר החוץ כ"ץ פגש באבו דאבי את מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש והעלה בפניו את נושא השבויים והנעדרים הישראלים. בנוסף, קיים השר כ"ץ פגישה עם גורם בכיר באיחוד האמירויות.

לפי הודעת משרד החוץ, בפגישה נידונו ההיבטים האזוריים והיחסים בין המדינות, הצורך להתמודד מול איומי איראן בנושאי הגרעין, פיתוח הטילים והתמיכה בטרור האזורי והאלימות שמפעילה איראן נגד האינטרסים האזוריים.

כמו כן נידונה הפעילות המשותפת לקידום הקשרים הכלכליים בין המדינות בתחומים שונים, כמו טכנולוגיה מתקדמת, אנרגיה, חקלאות ומים. במסגרת זו השר כ"ץ הציג את יוזמת "המסילות לשלום אזורי" לחיבור כלכלי ואסטרטגי של סעודיה ומדינות המפרץ, דרך ירדן, לרשת הרכבות הישראלית ולנמלי חיפה בים התיכון.

השר כ"ץ אמר בסיום הביקור: "אני נרגש לעמוד כאן באבו דאבי ולייצג את האינטרסים של מדינת ישראל מול מדינות המפרץ הערביות. זוהי עליית מדרגה משמעותית בקשר בין ישראל לבין מדינות האזור. אמשיך לפעול ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם את מדיניות הנורמליזציה מתוך עוצמה שאנחנו מובילים, המבוססת על יכולותיה של ישראל, הן בתחומי הביטחון והמודיעין והן בתחומים האזרחיים השונים. אני רואה בזה את אחד האתגרים המרכזיים בתפקידי כשר החוץ, ובכוונתי להמשיך ולהוביל מדיניות זו גם בעתיד". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988