הישראלים מסתערים על יוון: "כל תייר חמישי הוא משקיע נדל"ן"

יוסי שנהב היה מורה דרך ומנהל האתרים בצפון ים המלח כשגילה את המוזיקה היוונית • לאט לאט התחיל להתאהב ולהכיר לעומק את מדינת האיים הים-תיכונית, והחל להדריך בה טיולים מאורגנים • בשנים האחרונות כל מטייל חמישי שיוצא איתו ליוון הוא בכלל משקיע נדל"ן, שרואה במדינה קרקע מצוינת לרווחים • מה עושים בסיורי משקיעים? • מהם יעדי ההשקעה החמים? • ואיך הפכה יוון לטרנד השקעות של הישראלים? • האזינו לפודקאסט "כסף בקיר"

יוסי שנהב, מדריך טיולי נדל"ן ביוון / צילום: שלומי יוסף, גלובס
יוסי שנהב, מדריך טיולי נדל"ן ביוון / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"אני מעריך ש-20 אחוז מהתיירים שבאים איתי ליוון הם משקיעי נדל"ן", מצהיר מדריך הטיולים הוותיק יוסי שנהב. במחשבה ראשונה מדובר בנתון יוצא דופן, שכן מדריכי טיולים (שנהב מתעקש על ההגדרה מורה דרך. ג"ל), כפי ששמם מסגיר - עוסקים בטיולים ופנאי. מצד שני בשנים האחרונות יוון הפכה ליעד אטרקטיבי במיוחד למשקיעי נדל"ן, ושנהב, שמעיד על עצמו שאין לו שום קשר לנדל"ן מצא עצמו מול קהל חדש לגמרי.
"הרומן שלי עם יוון התחיל לפני כ 24 שנה כשניהלתי את האתרים בצפון ים המלח. ודווקא שם התחלתי להאזין למוסיקה יוונית והתאהבתי בה. לאט לאט התחלתי יותר להכיר את הסצנה של יוון 'את החיים את המהות את האנשים ומאוד אהבתי. מצאתי בזה באיזה מקום אפילו בית שני אפשר לומר. בתחילת העשור הקודם הפך שנהב למורה דרך והחל לקחת קבוצות תיירים ליוון.

איך נראה טיול של קבוצה כזו?

"יש כאלה שרוצים להשקיע סכום קטן עבור דירה רק שיהיה להם מקום לטייל, ויש כאלה למטרות רווח בצורת AirBnb בי או השכרה או לחילופין לחפש מלון קטן ולתפעל אותו עם מקומיים. אז אני מברר מראש מה מעניין אותם, ולפי זה נותן העדפה לאזור מסוים".

האזינו לסיפור המלא בפודקאסט "כסף בקיר"

צרו איתנו קשר *5988