מוחמד סעוד, המוכר בכינויו "הבלוגר הסעודי": סוחטים אותי

מוחמד סעוד המפרסם חדשות לבקרים ציוצים בעד ישראל וראש הממשלה נתניהו בחשבון הטוויטר שלו, ואף נפגש עם נתניהו לפני מספר חודשים, מאשים את האקטיביסט באיומים • זאת בתגובה לציוץ שפרסם רותם בו נכתב: "לא מציע לך להיכנס איתי ראש בראש כי זה יגמר רע מאד בשבילך"

טוויטר / צילום: שאטרסטוק
טוויטר / צילום: שאטרסטוק

מוחמד סעוד, המוכר בכינויו "הבלוגר הסעודי", מרבה לצייץ בטוויטר מסרים שתומכים בראש הממשלה בנימין נתניהו, בליכוד ובמדינת ישראל. עכשיו הוא טוען כי האקטיביסט ומומחה הסייבר הישראלי, נועם רותם, ניסה לסחוט אותו.

לפוסט שהעלה סעוד בסוף השבוע הוא צירף מסר שקיבל מרותם, שטען כי סעוד הוא סוכן של ערב הסעודית: "אני יודע על נטייתך המינית ועל כך שאתה נסחט על ידי הממשלה שלך, לא מציע לך להיכנס איתי ראש בראש כי זה יגמר רע מאד בשבילך. אני יודע הרבה יותר ממה שאתה שאתה חושב. אני יכול לעזור לך, אם תרצה", כתב לו רותם.

הבלוגר הסעודי הגיב אמש על המסר המאיים מרותם וצייץ בטוויטר, בעברית: "תראו מה שולח לי האיש שמאחורי תחקיר הבוטים המזוייף. התרגלתי לקללות ולגידופים, עכשיו כבר עברו לאיומים. תראו מה שנאת נתניהו עושה לאנשים. אני עדיין אוהב את כל אזרחי ישראל".

 

"תחקיר הבוטים", שאותו מזכיר הבלוגר מסעודיה, הוא תחקיר שהוביל רותם ופורסם בכלי תקשורת בארץ ובעולם לפני כחצי שנה, אודות חשבונות מזוייפים בטוויטר שהפיצו מסרים שתומכים בליכוד - תוך ניגוח של מתנגדיו.

היום הגיב רותם על דבריו של הבלוגר מסעודיה וטען כי "הפרופיל שלו מהווה חלק מתעשיית הפרופגנדה הסעודית ברשתות החברתיות". בפוסט ארוך הגדיר אותו רותם כ"'בובת גרב', נתין זר של מדינת אויב שפתאום מעורב עמוקות בפוליטיקה הישראלית ומעביר מסרים שתומכים אך ורק בשלטון הימין ובנתניהו".

עוד הוסיף כי "מוחמד סעוד אינו אוהב ישראל תמים, הוא מופעל ולמעשה נסחט ואנחנו סבורים שבישראל מודעים לכך שהוא מופעל על ידי הסעודים".

צילם את פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והעלה לרשת

מוחמד סעוד פתח את חשבון הטוויטר שבאמצעותו הוא מצייץ בחודש מרץ 2018, ומרבה לצייץ בנושאים פנימיים ישראליים תוך אהדה לישראל. באוגוסט האחרון הוא אף ביקר בישראל, נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחר מכן העלה ברשת סרטון שמתעד את המפגש הבלתי שגרתי.

העמוד שלו בטוויטר מעוטר בדגלי ישראל וערב הסעודית, ואת ציוציו ברשת הוא כותב בעברית. אלא שכל זה לא מרשימים את רותם, שטען בטוויטר כי בדיקה שעשה אודות הבלוגר מסעודיה מעלה שורה של תהיות. באחד ממסריו לבלוגר מסעודיה הוא כתב בין השאר: "בוא נדבר על הוויזה שניתנה לך על ידי הממשלה הסעודית ושבעזרתה הגעת לישראל. לכמה אזרחים סעודים אחרים היא ניתנה? ולבסוף, בוא נדבר על הבוס שלך. רוצה עוד?".

מתוך הטוויטר של מוחמד סעוד, הבלוגר הסעודי / צילום: צילום מסך מתוך טוויטר
 מתוך הטוויטר של מוחמד סעוד, הבלוגר הסעודי / צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

בנוסף, רותם טען כי למרות שסעוד מוצג בתקשורת כ"הבלוגר הסעודי" הוא לא מצא בלוג כלשהו שהוא מנהל. כך, לא הסתיר את חשדותיו מכך שגורמים ישראליים מסייעים לו לכתוב את המסרים שהוא מפיץ בעברית רהוטה.

דבריו של רותם גררו שורה ארוכה של תגובות, רובן נגד סגנון התנהלותו בפרשה. אחת התגובות הבולטות הייתה זו של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, שכתב בקצרה: "שמאלנים בולשביקים אלימים ארורים".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988