טראמפ לא ממהר: "יהיה טוב יותר להמתין עד לאחר הבחירות לחתימה על הסכם סחר"

הנשיא האמריקאי אמר לכתבים בלונדון במסגרת פסגת נאט"ו, כי במובן מסוים עדיף לחכות לאחר הבחירות לחתימה על הסכם סחר עם סין • החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עברו לירידות

דונלד טראמפ / צילום: Erin Scott, רויטרס
דונלד טראמפ / צילום: Erin Scott, רויטרס

"במובן מסוים, אני אוהב את הרעיון של לחכות לאחרי הבחירות לעסקה עם סין, אבל הם רוצים לעשות עסקה עכשיו ונראה האם העסקה תהיה נכונה כעת", כך אמר הבוקר (ג') הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ לכתבים בלונדון במסגרת פסגת נאט"ו.

לשאלה האם יש לו דד-ליין אמר טראמפ: "אין לי דד-ליין, לא... במובן מסוים אני חושב שיהיה טוב יותר להמתין עד לאחר הבחירות, למען האמת". הדברים הללו של טראמפ מגיעים בהמשך לדיווח כי סין מתנה את החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בהסרת המכסים שהטילה ארה"ב באופן מיידי. 

אתמול צייץ טראמפ על כוונתו להחזיר את המכסים על פלדה ואלומיניום המיובאים מברזיל וארגנטינה, בטענה כי המדינות ביצעו כביכול מניפולציה על המטבע המקומי על מנת לייצר עבורן תנאי סחר נוחים יותר. המדינות הללו הוחרגו מהמכסים שהטיל טראמפ במאי 2018, על מדינות בהן מקסיקו וקנדה.

בתוך כך, סין הקשיחה עמדות על רקע התערבותה של ארה"ב במתנהל בהונג קונג. טראמפ חתם בשבוע שעבר על הצעת החוק, התומכת בדמוקרטיה בהונג-קונג, וסין אסרה בתגובה פעילות של מוסדות זכויות אדם אמריקאים ומעגן של ספינות צי אמריקניות בהונג-קונג.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עברו לירידות על רקע הציטוט של הנשיא האמריקאי, בהמשך לירידות שנרשמו אתמול בניו יורק בצל נתוני מאקרו חלשים בארה"ב וחששות מפיצוץ שיחות הסחר בין המעצמות.

עיתון הגלובל טיימס הסיני צוטט גורמים בממשל הסיני שהאשימו את ארה"ב בסבב ההסלמה האחרון. החוזים על מדד S&P 500 יורדים ב-0.7%, אלו על הנאסד"ק מאבדים כ-1%.