בית המשפט התיר לפרסום: נוחי דנקנר הועבר מכלאו בשל חקירה פלילית שנפתחה נגדו

על מהות החשד ויתר הפרטים עדיין מוטל צו איסור הפרסום • החקירה הפלילית מגיעה בזמן רגיש עבור דנקנר, יו"ר אי.די.בי לשעבר, שמקווה לקבל חנינה מנשיא המדינה • בעקבות החקירה, המשטרה מבקשת מהנשיא ריבלין להקפיא את ההחלטה בבקשת החנינה

נוחי דנקנר / צילום: רפי קוץ
נוחי דנקנר / צילום: רפי קוץ

בית המשפט התיר לפרסום: נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי לשעבר ואחד האנשים החזקים במשק הישראלי, הועבר מכלאו בשל חקירה פלילית שנפתחה נגדו.

לפני זמן קצר הותר לפרסום כי מפלג חקירות הונאה במחוז מרכז של משטרת ישראל פתח בחקירה פלילית נגד נוחי דנקנר. על מהות החשד ויתר הפרטים עדיין מוטל צו איסור הפרסום.

החקירה הפלילית מגיעה בזמן רגיש עבור דנקנר, שמקווה לקבל חנינה מנשיא המדינה לשחרור מוקדם מן הכלא. בעקבות החקירה, המשטרה מבקשת מנשיא המדינה להקפיא את ההחלטה בבקשת החנינה שהגיש.

הפרשה נחשפה לראשונה על-ידי משה נוסבאום בחדשות 12 בשבוע שעבר. על-פי הפרסום, הבעלים של קבוצת אי.די.בי לשעבר, נוחי דנקנר, המרצה עונש של שלוש שנות מאסר בגין הרשעתו בפרשת הרצת מניות אי.די.בי, הועבר מבית הכלא מעשיהו לכלא ניצן. על-פי הפרסום, דנקנר לא קיבל הסבר לצעד הדרמטי, אולם לדברי נוסבאום, ההחלטה הגיעה בעקבות מידע חדש בעניינו. לצד זאת, המשטרה ביקשה מנשיא המדינה ראובן ריבלין כי ישהה את החלטתו בעניין בקשת החנינה שהגיש דנקנר בשל המידע החדש בעניינו.

כזכור, בחודש פברואר השנה, כ-5 חודשים לאחר שהחל לרצות את עונשו, הגיש דנקנר בקשת חנינה לנשיא המסתמכת בעיקר על מצבו הרפואי. דנקנר פנה לריבלין בבקשה כי יחון אותו ובכך יאפשר את שחרורו המיידי ממאסרו, וזאת לאור מצבו הבריאותי המידרדר, מצב הוריו המבוגרים וכן הנפילה הדרמטית שחווה בעקבות הפרשה.

בבקשת החנינה ביקש דנקנר כי הנשיא יפעל על-פי מידת הרחמים, תוך בחינת מכלול הנסיבות שהובילו אותו למאסרו. עורכי דינו של דנקנר מציינים בבקשה כי יש לשקול את תרומתו של דנקנר לחברה הישראלית ואת האינטרס הציבורי במתן אפשרות לדנקנר להחזיר לציבור את חובותיו על בסיס ההסדר לו התחייב במסגרת קריסת קונצרן אי.די.בי.

מדוברות בית הנשיא נמסר בתגובה לפניות באשר לבקשת החנינה של נוחי דנקנר כי "נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לא יקבל את החלטתו בנושא עד אשר יסתיים טיפול רשויות האכיפה בעניינו".

גורמים בסביבתו של דנקנר טוענים כי מדובר בחשד-שווא ועלילה, ואף מעלים את האפשרות כי הוא נפל קורבן לסחיטה על-ידי אסיר אחר בכלא.