"גייטס היה הגמד שלי": אלו המתנות שמעניק אחד האנשים העשירים בעולם

ביל גייטס משתתף מדי שנה בחילופי מתנות לקראת חג המולד באתר המדיה החברתית רדיט • השנה הוא העניק לאישה אחת מארה"ב חבילת מתנות במשקל של כמעט 37 ק"ג, שכללה ממתקים, ספרים ותרומה על שם אמה המנוחה

ביל גייטס / צילום:Shannon Stapleton, רויטרס
ביל גייטס / צילום:Shannon Stapleton, רויטרס

אילו מתנות מעניק ביל גייטס, אחד האנשים העשירים בעולם, לחג המולד? אישה אחת ממישיגן בארה"ב הייתה בת המזל שזכתה לגלות את התשובה לשאלה הזו השנה. 

לפי, "Market Watch" זו הייתה הפעם ה-95 ששלבי, בת ה-33, השתתפה בחילופי מתנות ב-RedditGifts, פלטפורמה ייעודית למשחקי "גמד וענק" באתר המדיה החברתית רדיט. הפעם נראה שהיא זכתה בכל הקופה, כשהתגלה שהסנטה הסודי שלה בחילופי המתנות שהתקיימו לכבוד חג המולד, הוא לא אחר מאשר מייסד מיקרוסופט ביל גייטס - שהעניק לשלבי חבילה במשקל של כמעט 37 ק"ג, שכללה ספרים, חטיפים וממתקים, מרצ'נדייז ממותגים ואף תרומה על שם אמה המנוחה של שלבי. הקופסה הייתה כל כך גדולה שהיא לא נכנסה לרכב, ושלבי הייתה צריכה לפתוח אותה בסניף הדואר. 

גייטס, שהונו העצמי מוערך ב-106 מיליארד דולר, משתתף בסנטה הסודי של RedditGifts מדי שנה. לפני כל שליחת חבילה, גייטס והצוות שלו עושים מחקר מעמיק על "הענק" שלהם כדי להבטיח שהמתנות יקלעו למטרה. במקרה של שלבי, למשל, פרופיל הרדיט שלה היה מלא בתמונות של גיבורי תרבות כמו הארי פוטר ומלחמת הכוכבים. כך, בין המתנות הרבות שקיבלה ניתן למצוא כובע סנטה של הארי פוטר וערכות לוגו של טירת הוגוורטס ו-R2D2 ממלחמת הכוכבים. 

"ביל ממש עשה את המחקר שלו", אמרה שלבי ל"Market Watch" וציינה כי יש ברשותה כבר את שתי ערכות הלגו שקיבלה. "שאר הדברים, הם 100% דברים שהייתי קונה לעצמי". שלבי קיבלה גם עותק מיוחד של הספר "גטסבי הגדול" שכולל את הערות המחבר פרנסיס סקוט פיצג'רלד בכתב ידו. "זה הרומן האהוב עליי. כמה מהציטוטים בספר היו חלק מנדרי החתונה שלי", ציינה שלבי. עם זאת, המתנה המרגשת ביותר הייתה התרומה לאיגוד הלב האמריקאי על שם אמה המנוחה, שהלכה לעולמה זמן קצר לפני החתונה של שלבי במרץ האחרון. 

לצד החבילה, שלבי גם קיבלה מכתב מגייטס, שאף צירף לו צילום של רגע החתימה על המכתב - כדי להוכיח שכתב את המכתב בעצמו. "אני יודע ששום מתנה לעולם לא תכפר על אובדן של אדם שכל כך חשוב לך", כתב גייטס. "הצטערתי מאוד לשמוע על אמא שלך והענקתי תרומה לאיגוד הלב האמריקאי בשמה. אני מקווה שאת והמשפחה שלכם תמצאו את 'הנורמלי' החדש שלכם בעונת החגים הזו".

צרו איתנו קשר *5988