ההסתדרות והמעסיקים נערכים להציג תכניות כלכליות לממשלה הבאה

הסתדרות העובדים הודיעה כי יחד עם יו"ר המגזר העסקי יקימו צוות חשיבה משותף שימליץ על דרכים לקידום הכלכלה הישראלית • זאת עם הקמת ממשלה חדשה

ארנון בר–דוד/ צילום: תמר מצפי
ארנון בר–דוד/ צילום: תמר מצפי

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר המגזר העסקי בפועל, דובי אמיתי, יקימו צוות חשיבה משותף של ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי, שימליץ על דרכים לקידום הכלכלה הישראלית.

בהודעה מטעם ההסתדרות נאמר כי "עם הקמת ממשלה חדשה, הצוותים יציגו בפני הממשלה את תוכניותיהם שיעסקו, בין היתר, בגידול בצמיחה והעלאת הפריון תוך פעולות להפחתת הרגולציה ושיפור יכולת עשיית עסקים בישראל שיובילו להעלאת שכר העובדים, העלאת קצבאות הגמלאים, קיצור אורך יום העבודה ושבוע העבודה, טיפול בגיל הפרישה לנשים, שיפור השירות לאזרח וקידום ההשכלה והכשרת העובדים לשוק העבודה המשתנה והמתפתח".

בר-דוד אמר כי הוא "סמוך ובטוח שצוותי העבודה המשותפים יציגו בפני הממשלה שתבוא תוכנית, שמבטאת את שיתוף הפעולה הפורה בין המעסיקים להסתדרות, תוך טיפול נכון באתגרים הניצבים בפני הכלכלה המקומית. אני קורא לכל ממשלה שלא תבוא להיות הצלע השלישית של הצוותים, למען ולטובת הציבור".

אמיתי אמר כי "על הממשלה, גם בתקופת ממשלת המעבר, לקחת אחריות באין משילות ולהצטרף לשולחן העובדים והמעסיקים על מנת לפעול לשיקום המשק הישראלי ולקבל החלטות המשלבות את האינטרסים של כולם אשר יובילו לצמיחה והגדלת הפריון שייטיבו עם הציבור וימנעו חיכוכים ומלחמות מיותרות".

צרו איתנו קשר *5988