למרות ההכחשות: השיחה בין נתניהו ובין הרב שהקליט את ישראל בכר

אתמול נתניהו אמר שאין לו קשר להפלת ישראל בכר • הערב העיתונאית אילנה דיין חושפת כיצד נתניהו שוחח עם הרב חוברה על קלטת בכר

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: Gali Tibbon, Associated Press
ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: Gali Tibbon, Associated Press

עשר שעות לפני פתיחת הקלפיות והעיתונאית אילנה דיין (עובדה) חשפה הלילה בערוץ 12 את המעורבות האישית של ראש הממשלה נתניהו בשימוש בהקלטה שביצע הרב חוברה ליועץ הסקרים של בני גנץ, ישראל בכר.

כזכור, בכר הגיע לרב חוברה להתייעצות בנושאים אישיים משפחתיים אך הרב חוברה ניצל את המצב, והקליט אותו גם בנושא דעתו האישית על ח"כ בני גנץ ויכולתו לתקוף באיראן, וזאת על אף שבכר אינו עוסק בנושאי איראן כלל.

אתמול (מוצאי שבת, 29 בפברואר) הכחיש רה"מ נתניהו בריאיון לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" כי שוחח עם הרב חוברה שהקליט בכר.

אך נתניהו שוחח עם חוברה ביום רביעי האחרון (26 בפברואר) סמוך לשעה 22:00 בלילה. לפי הפרסום, במשרדו של הרב גיא חוברה במרכז תל אביב נכחו כמה אנשים, כולל חוברה עצמו.

על הפרק בשיחה שבין נתניהו לקבוצה הינו האופן בו תועבר לפרסום קלטת השיחה בין הרב ובין בכר. אחד הנוכחים מגיב על הדברים שהוא שומע מנתניהו ומבטיח לו שישראל בכר יישמע בקולו. תחילה הרב עצמו מדבר ככל הנראה על ההצדקה לפרסום. כך נשמע בהקלטת השיחה:

הרב גיא חבורה:"ראש הממשלה, ראש הממשלה, מאי נפקא מינא, מה ההבדל בין מה שמתגלה שהתקשורת יודעת המון, יותר ממנו - ולא עושה עם זה כלום. מה ההבדל למקרה שלנו?"

דובר 2: "זה ברור, אנחנו לא מדברים על טשטוש. לא מדברים על טשטוש של ישראל. ברור שישראל צריך להיות בקולו, אוקיי ברור"

המשתתפים בשיחה, כולל חוברה, מבטיחים לנתניהו שהם ידאגו שקולו של בכר יישמע בבירור, בלי עיוות קול, בהקלטה שתועבר לפרסום. השיחה נמשכת דקות ארוכות, הנוכחים אומרים לרה"מ שישמחו לקיים "סעודת הודיה", מדברים גם על תאריך אפשרי. לקראת סוף השיחה הצדדים מסכמים לשוב ולדבר, כך נשמע קטע נוסף בשיחה:

דובר 2:... "טוב תשמע, תשמע, ראש הממשלה, שמענו אותך... תן לי לחזור אליך עוד כמה דקות... זה... זה.. בכל מקרה קיבלנו. ראש הממשלה אנחנו נעשה את זה"

כחול לבן הגיבו לפרסום: "נתניהו - שיקרת לכל אזרחי ישראל בשידור חי ואמרת שלא היה לך חלק בהקלטות הרב. אתה אדם ללא גבולות וללא קווים אדומים שפועל בשיטות מאפיה. אסור שתהיה ראש ממשלה עוד דקה אחת. דרדרת את ישראל לשפל שלא יאמן לא ניתן לך לרסק את החברה הישראלית. הערב ברור יותר מתמיד: מחר חייבים להצביע כחול לבן".

צרו איתנו קשר *5988