עובדי בנק ישראל מחריפים את העיצומים: "ההנהלה מבודדת ומנותקת בתל אביב"

עובדי הבנק יעזבו את עבודתם בשעה 1400 במחאה על סירוב ההנלה לאפשר להם לעבוד מהבית על רקע החשש מהדבקות בקורונה • מהנהלת בנק ישראל נמסר כי "מצער, שבזמן שהמשק כולו מתמודד עם משבר הקורונה, בוחרים עובדי בנק ישראל לפגוע בפעילות החיונית של הבנק"

חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל / צילום: איל יצהר, גלובס
חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל / צילום: איל יצהר, גלובס

וועד עובדי בנק ישראל הודיע הבוקר כי עובדי הבנק יעזבו היום (א') את עבודתם בשעה 14:00. מדובר בהחרפת העיצומים בהם נוקט ארגון העובדים זה מספר ימים ובהם איסור על עובדי הבנק לשתף פעולה עם יועצים חיצוניים ואי תיקון תקלות.

במכתב ששיגר הבוקר למנכ"ל הבנק חזי כאלו האשים הוועד את הנהלת הבנק כי היא "מבודדת ומנותקת בתל אביב" וכן כי ההנהלה "מקבלת החלטות הרות גורל, תוך התעלמות ממנהלי בנק ישראל שיושבים בירושלים, אלה שעוד נותרו לשבת בכסאותיהם".

ההחרפה בעיצומים בבנק היא בתגבוה לדחיית הצעת הוועד לאפשר לעובדי הבנק לעבוד מהבית, בין היתר על רקע החשש להדבקות בנגיף הקורונה. הבוקר למשל נאמר לסטודנט העובד בחטיבת המחקר של הבנק כי יהיה עליו להגיע לעבודה למרות ששב בשבוע שעבר מוועידת השדולה הפרו-ישראלית (אייפ"ק) ששניים מהמשתתפים בה נמצאו כנושאי נגיף הקורונה. עובדים בבנק הביעו תרעומת על-כך שהסטודנט נאלץ להגיע לעבודה, לטענתם תוך חשיפת עובדים בסביבתו לסיכון בהדבקות.

"התאכזבנו כשדחיתם על הסף את הצעתנו הנדיבה להקפיא את כל הנושאים השנויים במחלוקת כדי שנוכל להשהות לחודש את העיצומים ולהיערך ביחד לאיום התפשטות הקורונה", נכתב במכתב הוועד למנכ"ל. "כשנגיף הקורונה תוקף את הכלכלה העולמית והישראלית והמשק כולו מדמם, בנק ישראל ממשיך לבזבז עשרות מיליוני שקלים על יועצים חיצוניים, על עובדים ארעיים ועל חברות חיצוניות שנקראות לעשות עבודה שנעשית ממילא על ידי משרד האוצר".

בבנק ישראל נמסר כי "מצער, שבזמן שהמשק כולו מתמודד עם משבר הקורונה, בוחר ועד עובדי בנק ישראל לפגוע בפעילות החיונית של הבנק. יצוין, כי השינוי הארגוני, שנועד להתאים את הבנק לתמורות בכלכלה העולמית והמקומית, קובע תוספת משמעותית של תקנים לעובדי הבנק, כך שנראה שוועד העובדים חייב בהסברים לציבור אודות הסיבות האמיתיות לצעדים הננקטים. יובהר גם, כי בניגוד מוחלט לדברי ועד העובדים, יו"ר המועצה המנהלית של הבנק, פרופ' שוקי שמר, לא הורה להנהלת להימנע מניהול מו"מ עם ועד העובדים. ההיפך הוא הנכון".

צרו איתנו קשר *5988