דמרי הפסיקה את המו"מ לרכישת חברת הנדל"ן דוניץ ב-600-700 מיליון שקל

מאז הדיווח אודות המגעים בין הצדדים לפני פחות מחודש, איבדה מניית דוניץ כמעט 40% • עוד לא מעט עסקאות רכישה ומכירה בתחומי הנדל"ן ואחרים, מוטלות כרגע בספק, בשל התמוטטות שוקי ההון בשבועות האחרונים

יגאל דמרי / צילום: איל יצהר
יגאל דמרי / צילום: איל יצהר

כצפוי, הטלטלה בשוקי ההון בעולם ובארץ על רקע "בהלת הקורונה" מובילה להקפאה של שלל עסקאות משמעותיות שעמדו על הפרק, והראשונה שבהן המעדכנת רשמית בעניין היא לרכישתה של חברת הנדל"ן דוניץ על-ידי המתחרה דמרי. בחברות עדכנו לקראת פתיחת המסחר הבוקר, כי "לאור מצב השווקים הנובע מהתפשטות נגיף הקורונה, החליטו הצדדים בשלב זה להשהות את הליכי המו"מ ביניהם עד שיחול שינוי במצב".

מדובר בעסקה שעל אודותיה נודע לראשונה לפני פחות מחודש, במסגרתה תכננה החברה שבשליטת המנכ"ל יגאל דמרי לרכוש את "מלוא החזקות בעלי המניות של דוניץ בכ-600-700 מיליון שקל". בעת העדכון על המו"מ, דוניץ נסחרה בטווח השווי שננקב לעסקה.

אולם מאז, כחלק מגל ירידות השערים החדות המאפיין את הבורסה, מנייתה של דוניץ צללה כמעט ב-40% ( עם ירידה שהגיעה היום בצהריים עד כ-9% והתמתנה לכ-4%) , והיא משקפת לחברה שבשליטת משפחת דוניץ שווי נוכחי של כ-400 מיליון שקל - נמוך בעשרות אחוזים ממחיר העסקה. מניית דמרי איבדה בתקופה זו כ-25%, ומשקפת לחברה שווי נוכחי של כ-1.9 מיליארד שקל.

את הרכישה תכננה דמרי להוציא לפועל חודשים ספורים לאחר שנכשלה בניסיונה לרכוש את חברת אפריקה ישראל במסגרת הסדר חוב.

דוניץ עוסקת בייזום, בנייה ומכירת פרויקטים של נדל"ן למגורים, ופעילותה של דמרי מתרכזת בתחום דומה.

מלבד עסקה זו, על הפרק נמצאות לא מעט עסקאות רכישה ומכירה בתחומי הנדל"ן וגם בענפי פעילות רבים נוספים, שקיומן מוטל בספק, בשל התמוטטות שוקי ההון בשבועות האחרונים. בין אלו, גם עסקאות בהן קשורות חברות ישראליות הנסחרות בוול סטריט.  

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988