מוותרות על כספים ודוחות תשלומים: אלה ההטבות שמעניקות חברות הנדל"ן

משבר הקורונה משפיע על כל ענף הנדל"ן, ולכל החברות ברור שקשיים או קריסה של סקטורים מסוימים תשפיע עליהן במוקדם או במאוחר • כמה חברות בענף כבר מציעות הטבות שונות ללקוחותיהן

5.04.2020

החזר מלא לרוכשים למשך חצי שנה

חברת "רמות בעיר" תאפשר לרוכשי הדירות בפרויקט "רמות השרון", הכולל 4 מגדלים ברמת השרון, בתקופה הקרובה אופציה לביטול חוזה למשך תקופה של חצי שנה מיום הרכישה. החברה תאפשר ללקוחותיה לקבל את כספם בחזרה במלואו.

חברת קרדן נדל"ן, שבונה את "קרדן בטירת הכרמל", תאפשר הנחה של עד 100 אלף שקל ופטור מהצמדה, על כל הדירות בפרויקט. בפרויקט אחר בשכונת משכנות האומנים בקריית מוצקין, מאפשרת החברה הנחה של עד 150 אלף שקל במסגרת המבצע וכן פטור מהצמדה על כל הדירות.

1.04.2020

עזריאלי מלווה כסף בריבית 0%

קבוצת עזריאלי פרסמה את תוכינתה להקצות 100 מיליון שקל לתמיכה ולסיוע בקניונים של הקבוצה. מדובר בהלוואות בריבית 0%. התוכנית מכוונת לבתי עסק קיימים שמחזור המכירות שלהם אינו עולה על 25 מיליון שקלים. לבתי העסק תינתן האפשרות לבחור במסלול הלוואה בריבית 0% או במסלול הלוואה נושאת ריבית בשיעור 2.9% שתזכה את העסק במענק בשיעור 15% מסכום ההלוואה המקורית, בתום תקופת ההלוואה.

31.03.2020

הנחה צנועה בייעוץ המשכנתה

בחברת וידר משכנתאות, המתמחה בייעוץ ללקיחה ומחזורי משכנתה מציעים לשכירים ובעלי עסקים קטנים, ייעוץ אישי והטבה ייחודית של 10% הנחה לליווי מול ההנהלות של הבנקים. בחברה מוסרים שאת הייעוץ ניתן לקבל מהבית.

שיפור תנאים ברכישת דירה בחריש

חברת שפיר שבונה את פרויקט "בצוותא" בחריש משנה את אופן התשלומים לרכישת דירות בפרויקט, לאור המשבר. במקום תשלום של 20% מערך הדירה בעת הרכישה, ותשלומים רבעוניים עד לאכלוס, מציעה כעת החברה תשלום של 15% מערך הדירה ואת יתרת התשלומים - בחלוף המשבר.

29.03.2020

רשת חללי העבודה המשותפים dogether, בבעלות יניב ארביב ורועי ראובן, שלה סניפים במרכז עזריאלי ראשונים ובמגדל עסקים בעיר ימים בנתניה, הודיעה כי היא מתאימה את עצמה לתקופת הקורונה ולא תגבה מ-500 חברי הרשת את תשלומי השכירות בחודש אפריל.

25.32020

ביטול קניית דירה עד 45 יום - ללא קנס

חברת "אמירי גן" שמשווקת פרויקט מגורים שבו 11 בניינים בחדרה הודיעה על מתן תנאים מיוחדים לרוכשים בתקופה הקרובה - אופציית ביטול חוזה מכל סיבה שהיא, למשך 45 יום מיום מעמד החתימה. כלומר, רוכש שמעוניין לקנות דירה יוכל לחתום על חוזה רכישה ולשלם רק 7% מערך הדירה. באם תוך 45 יום הרוכש יחליט לבטל את החוזה המבטיח לו את הדירה שרכש, הוא יקבל את כל כספו חזרה.

24.3.2020

ייעוץ לגבי סכסוכי שכנים - בחינם

האגודה לתרבות הדיור הודיעה כי היא פותחת מוקד חירום למתן מענה לשאלות משפטיות על-ידי עורכי דין, כאשר השירות ניתן ללא עלות גם עבור מי שאינו חבר באגודה לתרבות הדיור. המענה הטלפוני יתאפשר בין השעות 13:00-10:00 במספר 8484* (שלוחה 1).

23.3.2020

גם בנצבא מוותרים על דמי השכירות

חברת נצבא הודיעה לשוכרים בנכסים שבבעלותה כי החל מיום 15.3.2020 ועד להודעה בה תתאפשר פתיחת בתי עסק על פי תקנות החירום, היא תחדל לגבות דמי שכירות ודמי ניהול מהשוכרים. שוכרים ששילמו דמי שכירות ממועד זה ועד ל-23.3 יקבלו החזרים. עסקים שממשיכים לפעול ושהכנסתם נפגעת, ישלמו דמי שכירות בהתאם לאחוז מהפדיון החוזי. במקרים בהם לא הוסדר בחוזה סעיף זה יחויב השכור בדמי שכירות וניהול בהתאם לבסיס של שמונה אחוזים ועוד מע"מ מהפדיון (לא כולל מע"מ)

19.3.2020

בחברת אביסרור מקפיאים מחירים

חברת הבנייה "אביסרור משה ובניו" מציעה לרוכשים פוטנציאליים בערים רחובות, באר-שבע, אשקלון ויבנה לקבע את מחיר הדירה העכשווי ולשריין לעצמם דירה חדשה באחד מהפרויקטים של החברה ברחבי הארץ, ללא התחייבות או תשלום עד לסיום המשבר, בכפוף לתקנון החברה. רוכשים שמעוניינים לשריין לעצמם דירה מתבקשים לשלם מקדמה בסך 10,000 שקל ולחתום על חוזה רק אחרי המשבר, כשניתן גם לבטלו ללא התחייבות.

אתר מדלן, הגרסה החינמית

חברת מדלן, המפעילה אתר אינטרנט המציג מידע על סביבות המגורים לטובת יזמי ורוכשי הנדל"ן, מאפשרת לכלל הציבור - מתווכים, מוכרים ושוכרים - לקבל את כל לוח מדלן ללא עלות, עד תום תקופת הסגר.

ב-MIXER מנסים לסייע ללקוחות

חברת מתחמי העבודה המשותפים MIXER הודיעה על הקמת קרן כספית שמטרתה לסייע ללקוחותיה. מהודעת החברה עולה כי הסיוע צפוי להתבצע במגוון אפשרויות, בהן תרומה כספית, לקיחת חסות על חברה מסוימת והענקת מוצרים ושירותים. ב-MIXER ציינו כי החברה מעמידה את כל הרווחים שלה לטובת הקרן, ומסרו כי "חלוקת הכספים תהיה כפופה להחלטת ועדה חיצונית ובהתאם לקריטריונים אחידים". 

17.3.2020

עזריאלי יוצאת בהקלות לשוכרים

בחברת עזריאלי הודיעו כי בכוונתם להעניק פטור מתשלום דמי שכירות למחצית השנייה של חודש מרץ 2020, וזאת לעסקים שנסגרו בעקבות החלטת הממשלה. כמו כן, יוקפאו תשלומי דמי השכירות והניהול החל מ-1 באפריל ועד ליום החזרה לשגרה לעסקים הסגורים בעקבות החלטת הממשלה. בנוסף הודיעה הקבוצה כי תעמיד קרן לסיוע פיננסי לשוכרים בהיקף של 100 מיליון שקל, שמטרתה לסייע בשמירה על ביטחונם הכלכלי.

דחיית תשלומים בקבוצת מגידו

קבוצת מגידו, העוסקת בייזום וביצוע של פרויקטים נדל"ניים, הודיעה ללקוחותיה כי היא מאפשרת דחייה בביצוע התשלומים לדירות במשך שלושה חודשים, כל זאת מבלי שתחול עליהם ריבית פיגורים. במסגרת ההחלטה הקונים זכאים לדחות למשך עד שלושה חודשים כל תשלום שמועד ביצועו לפי ההסכם חל בין אמצע מרץ לאמצע אפריל.

16.3.2020

ביג מחזירה דמי שכירות לחלק מהשוכרים

בהודעת קבוצת ביג נכתב: "בקניונים הסגורים של הקבוצה בערים בית שמש, טבריה, ירכא ובת ים השוכרים יזוכו באופן מלא על שכר הדירה ששולם עבור הימים בהם הקניונים נסגרו על-פי החלטת הרשויות". עוד נכתב כי "במרכזי ביג הפתוחים שעדיין פעילים נבצע בסיום החודש בדיקת עומסים, ובעת הצורך נזכה בהתאם לאחוז מהפדיון החוזי. במקרה שהמרכזים ייסגרו בהמשך החודש, ביג תזכה את ימי הסגירה ותבצע בדיקת עומס על ימי העבודה בפועל". 

צרו איתנו קשר *5988