ריאנאייר מודיעה: נחזור לטוס ב-1 ביולי - כולל בקווים מת"א

חברת הלואו קוסט הגדולה באירופה הודיעה כי מ-1 ביולי היא תחזיר כ-40% מלו"ז הטיסות שלה • הנוסעים יעברו בדיקות חום, והם והצוות יעטו מסכות לאורך הטיסה • הצהרה זו כפופה להנחיות הממשלה במדינות שאליהן טסה החברה

ריאנאייר / צילום: שאטרסטוק
ריאנאייר / צילום: שאטרסטוק

חברת התעופה ריאנאייר מודיעה: מ-1 ביולי נחזיר כ-40% מלו"ז הטיסות שלנו. הנוסעים יעברו בדיקות חום, והם והצוות יעטו מסכות לאורך הטיסה. הצהרה זו כפופה להנחיות הממשלה במדינות שאליהן טסה חברת הלואו קוסט הגדולה באירופה.

לפי התכנון, ריאנאייר מתכוונת להגיע לטיסות יומיות בהיקף של כ-1,000 קווים.

מאז שפרץ משבר הקורונה באמצע חודש מרץ נמחק כמעט כל לו"ז הטסות של החברה, ורוב צי המטוסים שלה היה מקורקע. הטיסות שהפעילה החברה היו בתדירות של כ-30 טיסות יומיות באירלנד, בבריטניה ובאירופה.

בחודש יולי מתכננת ריאנאייר להתניע את הפעילות מ-80 הבסיסים שלה באירופה. כדי להתאים את עצמה להנחיות החדשות, החברה יצאה עם הנחיות הכוללות ביצוע צ'ק-אין באונליין בלבד, הנפקת כרטיס עלייה למטוס ישירות לסמאטרפון, כשהיא תפחית את היקף הכבודה שהיא תאפשר לעלות למטוסיה. מכירת מזון תתבצע מראש ללא התעסקות עם מכירה במזומן בזמן הטיסה, הנוסעים והצוותים יעטו מסכות, והחברה מתחייבת לחיטוי מטוסיה עם חומרים היעילים ל-24 שעות. שמירה על מרווח בין הנוסעים "תישמר במידת האפשר", לרבות דרך איסור המתנה בתור לשירותים במטוס, כשכל נוסע יבקש בתורו לגשת לתא השירותים. בטופס שיצטרכו הנוסעים למלא לפני הטיסה, הם יצטרכו לפרט כמה זמן הם אמורים לשהות ביעד ולמסור כתובת.

"אחרי 4 חודשים הגיע הזמן להחזיר את אירופה לטוס מחדש, לאפשר לבקר משפחה וחברים, לחזור לעבודה ולהתניע את תעשיית התיירות באירופה שמספקת עבודה למיליוני אנשים", מסר מנכ"ל ריאנאייר, אדי וילדון. "כפי שכבר הוכח באסיה, עטיית מסכה ומדידת חום הן הדרכים היעילות ביותר לאושש את הטיסות הקצרות (של שעה אחת). המצב באירופה מאפשר חזרה הדרגתית לשגרת החיים בחודשים הקרובים. ריאנאייר מעריכה כי 1 ביולי הוא התאריך הנכון לחזור לפעילות ולהציל את מה שאפשר מענף התיירות בשנה הנוכחית".

בלו"ז הטיסות של ריאנאייר באתר מופיעות גם טיסות מתל-אביב ואליה. כך למשל, טיסה בקו תל-אביב-וינה כבר ב-1 ביולי במחיר של 27 אירו לכיוון, טיסה לוורשה בתחילת יולי בכ-42 אירו לכיוון, טיסה לברלין ב-25 ביולי במחיר של כ-250 אירו לכיוון ועוד. 

גם וירג'ין תחזור? 

בתוך כך, חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק הכריזה על תוכנית רחוקת-טווח הכוללת הוספה של טיסה יומית בקו לונדון-תל-אביב במרץ 2021. עד כה הפעילה החברה, שהצטרפה ללוח הטיסות של נתב"ג בספטמבר האחרון, טיסה יומית אחת. טיסה זו הופסקה בחודש מרץ, וכרגע אין צפי לחידוש שלה. השבוע הפעילה וירג'ין טיסת מטען ראשונה לישראל, ובשלב זה היא תפעיל טיסות מטען בלבד בקו.

החברה כאמור מסתכלת לטווח הרחוק, כשהיא עדיין לא התאוששה ממשבר הקורונה. לאחרונה פורסם בתקשורת הבריטית כי החברה תאלץ לפטר כ-3,000 עובדים מתוך כ-10,000 עובדיה לצד הפסקת פעילותה מנמל התעופה הלונדוני גטוויק. החברה גם מתכננת לצמצם את צי המטוסים שלה מ-45 ל-35 בשנתיים הקרובות. כמו חברות תעופה אחרות, גם וירג'ין התמודדה עם מחיקה כמעט מוחלטת בתנועת הנוסעים ופנתה לסיוע מממשלת בריטניה. 

בנוסף, חברת התעופה טאפ אייר פורטוגל משבצת את תל-אביב בלוח הטיסות המתחדש שלה. ב-3 ביוני מתכננת החברה לשוב עם 3 טיסות שבועיות ומ-2 ביולי עם ארבע טיסות בשבוע בקו ליסבון-תל-אביב.

ההצהרות של חברות התעופה נתונות להנחיות משרד הבריאות, ככל שתידרש תקופת בידוד של 14 ימים לחוזרים מחו"ל, ישתנו שיקולי החברות, לצד ההיתר לכניסה לבעלי דרכון ישראלי בלבד, הנחיות שקיימות נכון לעכשיו.

צרו איתנו קשר *5988