למרות משבר הקורונה: איקאה פותחת חנות שישית בישראל

היקף ההשקעה בהקמת חנות איקאה באשתאול נאמד ב-390 מיליון שקל, והיא תשתרע על כ-25 אלף מ"ר

סניף איקאה החדש באשתאול / צילום: שלאגר מדיה
סניף איקאה החדש באשתאול / צילום: שלאגר מדיה

למרות משבר הקורונה והחזרה המדורגת לפעילות במשק, ענקית הריהוט השבדית איקאה תפתח היום (א') את החנות השישית שלה בישראל - באשתאול, סמוך לבית שמש. לפי הערכות, היקף ההשקעה בבניית החנות החדשה נאמד בכ-390 מיליון שקל. החנות תפתח חרף הקביעה שבוצעו עברות בנייה במבנה.

החנות משתרעת על שטח כולל של כ-25 אלף מ"ר, ובה 39 חדרי תצוגה ומעל 8,000 מוצרים.

בחנות החדשה יועסקו כ-380 עובדים ומנהלים, ביניהם אנשי שירות לקוחות, נציגי מכירות, צוות מסעדות, עובדי לוגיסטיקה ועוד.

כמו כן, במתחם החנות נבנו כ-900 מקומות חניה ללא תשלום. 

החנות החדשה מצטרפת לחמש חנויות איקאה הנוספות בבאר-שבע, בקריית אתא, בראשון-לציון ובנתניה וחנות המטבחים בתל-אביב. 

בשל הנחיות הממשלה למניעת התפשטות וירוס הקורונה, גם החנות החדשה תהיה כפופה למגבלות "התו הסגול", כך שמספר הלקוחות שיוכלו להיכנס בכל פעם יוגבל, ולקוחות יידרשו למדוד חום ולעטות מסכה עם כניסתם לחנות.

לאחרונה עלה שמה של איקאה לכותרות בישראל, זאת לאחר ש"טעות" בהסרת המגבלות בעת מגפת הקורונה - כפי שהגדיר זאת מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב - אפשרה לה לפתוח את חנויותיה מוקדם מן הצפוי, הרבה לפני הקניונים ומרכזי הקניות. כך, בעוד שמרכזי הקניות בישראל נותרו סגורים, תועדו תורי ענק בחנויות איקאה שנפתחו. ההחלטה הזו עוררה סערה והביאה למחאה של הן של הציבור והן של עסקי קמעונאות אחרים, בטענה כי מדובר בעיוות בהנחיות.

בתחילת השבוע שעבר דווח כי על אף שבוצעו עבירות בנייה במבנה של החנות החדשה של איקאה, ועדת הערר המחוזית ירושלים החליטה כי בימים אלה שיקולי הפרנסה של מאות עובדים שגויסו לחנות גוברים על שיקולי ענישה בתחום התכנון והבנייה, ואישרה את פתיחת החנות.

צרו איתנו קשר *5988