האם מנסים להדיר את נשיא להב מפגישות העצמאים עם נתניהו?

עו"ד רועי כהן לא הוזמן לפגישה שיקיים ראש הממשלה הערב עם ראשי ארגוני העצמאים, ולטענתו אף נאמר למשתתפים האחרים להחריש ממנו את דבר הפגישה • "גורמים בסביבת ראש הממשלה נוקטים בהתנהגות בלתי תקינה ולא אתית"

רועי כהן, נשיא להב / צילום: שלומי יוסף
רועי כהן, נשיא להב / צילום: שלומי יוסף

האם מישהו מנסה להדיח את עו"ד רועי כהן, נשיא להב, מהפגישות של ראש הממשלה עם ארגוני העצמאים ובפועל מהמאבק לטובת העצמאים?

הערב בשעה 21:00 יקיים ראש הממשלה פגישה נוספת בסדרת פגישות שהוא מקיים עם ראשי ארגוני העצמאים.

לפגישה זו הוזמנו מספר ראשי ארגוני עצמאים, אולם נשיא להב לא הוזמן לפגישה ולטענתו אף נאמר למשתתפים האחרים להחריש ממנו את דבר הפגישה. לטענת כהן, כשראשי הארגונים האחרים שאלו מדוע עו"ד רועי כהן, המייצג את כלל ארגוני העצמאים, לא הוזמן, נאמר להם כי מוטב שידאגו לארגונם בלבד.

במכתב חריף ששיגר כהן לראש הממשלה הוא תוקף את הניסיון למדר אותו מהדיונים על הסיוע לעצמאים. לטענת כהן, "גורמים בסביבת ראש הממשלה נוקטים בהתנהגות בלתי תקינה ולא אתית הגובלת בהקמת משטרת מחשבות ומבצעת דה פקטו הפרד ומשול בין ארגוני העצמאים והעסקים בישראל".

עוד כהן כותב לראש הממשלה, "אני רוצה להאמין כי ידך אינה בדבר וכי התנהלות זו לא נעשתה בתיאום עמך ולא באישורך".

לטענת כהן הוא נכח עד כה בפגישות עם ראש הממשלה, אך לאחר שתקף את תכנית "מזומן לכל אזרח", מישהו החליט שהוא לא צריך להיות בפגישות הבאות.

וכך כותב כהן לנתניהו: "ביום רביעי האחרון בשעות הערב, הוצגה התוכנית הממשלתית לחלוקת מענקים לכלל אזרחי ישראל. מתוקף תפקידי כנשיא להב הבעתי הסתייגות מהתוכנית שהוצגה היות ובבוקר אותו היום, ישבו נציגי הארגונים בלהב עם נציגי אגף התקציבים במשרד האוצר ולא הצלחנו לסגור את כלל החורים בתוכנית הכלכלית עבור המגזר העסקי בטענה שאין לכך תקציב ושעשרות אלפי עצמאים עדיין נופלים בין הכיסאות.

"כמו כן, ציינתי כי לפני חלוקת מענקים לכלל האזרחים יש לפתור את מצוקת העצמאים שנותרה בעינה. ביקורת זו נעשתה בצורה עניינית מתוך אמונה כי ממשלת ישראל צריכה לתת פתרון בראש ובראשונה למי שהיא סגרה לו את העסק ונותר ללא מענה. הרי יסכים איתי מכובדי כי נוצר כאן אבסורד - מי שזקוק למענק ולסיוע מקבל מענקים מזעריים, ומי שאינו זקוק לסיוע, עובד ומתפרנס למחייתו - יקבל את אותו המענק כמו מי שאינו עובד ומתפרנס בגלל שמדינת ישראל סגרה לו את העסק, לראיה ביקורת עניינית זו זכתה גם היום למענה מצדך עם קבלת ההחלטה לבחון מחדש את שיטת המענקים ולאמץ את השיטה הדיפרנציאלית שתמכתי בה".

משטרת מחשבות

לטענת כהן, "בנקודת זמן זו החל תהליך חמור ביותר, בו למעשה הוקמה משטרת מחשבות. בשעה 23:00 התקשרו נציגים מטעמך לראשי הארגונים החברים בלהב, הודיעו להם על פגישה בהשתתפותך שתתקיים ביום חמישי בשעה 16:00 (במקום זו המתוכננת ליום שישי) וביקשו מהם לא ליידע בכך את נשיא להב ולשמור את דבר הפגישה בחשאיות. זאת ועוד, בפניות שנעשו על ידי ראשי הארגונים לבדוק את פשר הדבר, נאמר להם על ידי נציגי משרדך ש'ידאגו לארגונים שלהם', העבירו להם מסרים על אי שביעות רצונם, בלשון המעטה, על הביקורת שמתחתי על התכנית הכלכלית וחלוקת המענקים לכלל אזרחי ישראל. בכך, דה פקטו, ביצעו נציגים מטעמך הפרד ומשול בין ראשי ארגוני להב".

לבסוף, פגישה זו נקבעה להיום בשעה 21:00. "עד לרגע זה לא התקבלה כל פנייה להשתתפותי בה כנשיא להב, ארגון המייצג את מגזר העצמאים והעסקים - הגוף הנבחר, המייצג והמקצועי המרכז בעזרת מכון מחקר את כלל הנתונים הרלוונטיים לעניין המגזר העסקי. עצם היעדרותי מפגישה זו מדירה משולחן קבלת ההחלטות מעל 50 ארגונים המאגדים עצמאים ובעלי עסקים, שזעקתם לא תישמע ושוב יופקרו לגורלם", כותב כהן לרה"מ, ומוסיף: "אני רואה בחומרה רבה התנהלות זו ומעשה שלא יעשה ואסור לך לתת יד למצב עניינים זה.

"הניסיון להדיר את הארגון המייצג את כלל ארגוני העצמאים בישראל מהשתתפות בדיון עם ראש הממשלה היא התנהלות בלתי תקינה ולא אתית. יצירת מנגנון של משטרת מחשבות, שמי שמבקר את ראש הממשלה מודר מפגישות, יצירת מנגנון לחץ על ראשי הארגונים שבמידה ויעבירו ביקורת לא יזכו לשיתוף פעולה ודיאלוג מול הממשלה - שיטות אלה נהוגות במשטרים אפלים ולא דמוקרטיים. שיטת ה"הפרד ומשול" שהנהיגו אנשי משרדך בין הארגונים כדי לייצר פילוג וויכוח האם נכון ללכת לפגישה עם ראש הממשלה - היא דבר בלתי נתפס. נוצרה מציאות בלתי תקינה בעליל בה השתתפות של ראש ארגון מייצג בפגישה מקצועית ועניינית עם ראש הממשלה הפכה ככלי מיקוח ומנוף לחץ פסול על דרך התנהלותו של ראש הארגון. זה פשוט תסריט בלהות של משטר דמוקרטי ומנהל תקין במדינת ישראל".

צרו איתנו קשר *5988