לאחר שעזב את האוצר בטריקת דלת, שאול מרידור מצטרף לאוניברסיטה העברית

מרידור שהיה הממונה על התקציבים במשרד האוצר, התפטר לפני חודש מתפקידו ומתח ביקורות קשה על התנהלותו של שר האוצר ישראל כ"ץ • הוא ילמד באוניברסיטה העברית כמורה מן החוץ יחד עם פרופ' מומי דהן וד"ר אייל פאר סדנה לסטודנטים לתואר שני בנושא מדיניות ציבורית

שאול מרידור / צילום: יוסי זמיר
שאול מרידור / צילום: יוסי זמיר

שאול מרידור לשעבר הממונה על התקציבים באוצר יצטרף בשנת הלימודים הקרובה לסגל המרצים בביה"ס למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. מרידור ילמד יחד עם פרופ' מומי דהן וד"ר אייל פאר סדנה לסטודנטים לתואר שני בנושא מדיניות ציבורית. לפי האוניברסיטה הסדנה "נועדה להכשיר את הלומדים לבחון ולבקר הצעות מדיניות של מוסדות ממשלתיים, ארגונים חוץ ממשלתיים וגופים בינלאומיים". מרידור נמצא כעת בשנת צינון, ולכן מוגבל מאוד באפשרויות התעסוקה שלו.

מרידור שהתפטר לפני חודש ממשרד האוצר, וליווה את התפטרותו בביקורת קשה על התנהלותו של שר האוצר ישראל כ"ץ, הוא בוגר המחזור הראשון של תוכנית פכ"מ היוקרתית (פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה).

מיד לאחר סיום לימודיו בשנת 2002 החל לעבוד באגף התקציבים באוצר, ממנו פרש ב-2013 לאחר שהגיע לתפקיד של סגן הממונה האחראי על תחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה וחקלאות).

בשנת 2013 יצא מרידור לשוק הפרטי וכיהן במשך תקופה קצרה כמנכ"ל חברת גרינרג'י אנרגיות מתחדשות. בשנת 2015 מונה לתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה על ידי שר האנרגיה, יובל שטייניץ. בהמשך חזר למשרד האוצר, ומונה לתפקיד ראש אגף התקציבים במשרד האוצר עד שפרש בסוף חודש אוגוסט האחרון.

צרו איתנו קשר *5988