העוזרת לשעבר של ענבל אור הורשעה בזיוף ובמרמה

זאת במסגרת הסכם טיעון; תרצה עונש של עבודות שירות • לפי כתב האישום, בפברואר 2016, בהנחיית ענבל אור, טלי חיו פעלה יחד עם דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים באור סיטי, ליצירת מסמך מזויף ששיקף באופן כוזב יתרת שיערוך פיקדונות גבוהה בחשבונה הפרטי של אור

ענבל אור / צילום: שלומי יוסף, גלובס
ענבל אור / צילום: שלומי יוסף, גלובס

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, יעל פרדלסקי, הרשיעה את טלי חיו, עוזרתה האישית לשעבר של יזמת הנדל"ן ענבל אור, בעבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות ובסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, על בסיס הודאתה בעבירות. זאת, במסגרת הסדר טיעון שבמסגרתו הוסכם כי חיו תרצה עונש של עבודות שירות.

מדובר בהליך נפרד מההליך המתנהל בבית משפט השלום בתל אביב נגד ענבל אור, נגד חברות שהיו בשליטתה ונגד דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות, שבו אור מואשמת בין היתר בעבירות מע"מ, מס הכנסה, זיוף ועבירות מרמה בנסיבות מחמירות, וגלעדי מואשם בעבירות מע"מ, זיוף ומרמה בנסיבות מחמירות.

על-פי כתב האישום, חיו עבדה כשכירה בחברת אור סיטי נדל"ן ושימשה כעוזרת האישית של אור. בחודש פברואר 2016, בהנחייתה של אור ועל-פי הוראותיה, חיו פעלה בצוותא עם דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים באור סיטי, ליצירת מסמך מזויף ששיקף באופן כוזב יתרת שיערוך פיקדונות גבוהה - על סך כמעט 28 מיליון שקל - בחשבונה הפרטי של אור בחשבון UBANK.

לפי האישום, המסמך הוצג בידיעתה של חיו למנהל סניף בנק מזרחי טפחות, ובעקבות המצג הכוזב אושר המשך פעילות חשבון אור סיטי בבנק, ונמנע אי-כיבוד צ'קים שהוציאה אור סיטי מסיבת א.כ.מ. בעשותה את המעשים האמורים חיו זייפה מסמך בכוונה לקבל דבר, וסייעה לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

הודאתה והרשעתה של חיו נעשו במסגרת הסדר טיעון שהוצג לבית המשפט בידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, כאשר הצדדים יעתרו במשותף לגזירת ארבעה וחצי חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות, ככל שתימצא מתאימה על-ידי הממונה על עבודות השירות, ומאסר על-תנאי. בנוסף, הפרקליטות תטען להטיל על חיו קנס כספי.

התיק מנוהל על-ידי עורכי הדין רוי גורדון וטליה קליין-פרג' מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

צרו איתנו קשר *5988