הממשלה אישרה את תקנות הסגר: המגבלות יתהדקו בחמישי בחצות

התקנות כוללות שורה של הגבלות שמטרתן להדק את הסגר בכלל התחומים - הגבלות על התנועה והמסחר, מקומות עבודה, חינוך ותחבורה

מחסום משטרה בזמן סגר ת"א / צילום: איל יצהר
מחסום משטרה בזמן סגר ת"א / צילום: איל יצהר

הממשלה אישרה הלילה (ד') בהצעה טלפונית את תקנות הסגר שאושר אמש (ג') עקרונית ואמור להיכנס לתוקפו בחצות בין חמישי לשישי. את התקנות הביאו שרי הבריאות והאוצר והן תקפות למשך שבועיים עד 21 בינואר.

התקנות כוללות שורה של הגבלות שמטרתן להדק את הסגר בכלל התחומים - הגבלות על התנועה והמסחר, מקומות עבודה, חינוך ותחבורה.

בין היתר אושר לצמצם את האפשרות לצאת לטיסות, רק עבור צרכים דחופים כמו טיפולי בריאות וענייני משפחה חשובים. סגירת מערכת החינוך למעט חינוך מיוחד ומוסדות נוער בסיכון. כן תתאפשר פעילות בתי הספר סגורים שבהן פועלות פנימיות וללא אפשרות לקליטה חזרה בפנימייה לתלמיד שיצא ממנה.

בתחום התעסוקה - קביעת איסור על שהייה במקומם עבודה, למעט חריגים חיוניים ובכלל זה מפעלים חיוניים, וחנויות מזון ובתי מרקחת. משמע המסחר מושבת כמעט לחלוטין.

בתחום התחבורה - צמצום התפוסה בתחבורה הציבורית ל-50%.

אירועי הספורט המקצועני בוטלו גם הם למעט אימונים ומשחקים בינלאומיים. ההתקהלויות צומצמו ל-5 במבנה ו-10 בשטח פתוח (למעט בחתונה, ברית ולוויה - שימשיכו להתקיים לפי ההתקהלות שיש כיום - עד 20 בחוץ עד 10 במבנה).

בחריגים שהותרו, קיום בחירות מקדימות של מפלגות המתמודדות לכנסת, גם בתקופת הסגר, וכן לאפשר החרגה ממגבלות התנועה עבור מועמדים בבחירות לכנסת, וכן עובדים או נותני שירותים מטעמם או מטעם מפלגה, לצורך היערכות לקיום הבחירות, לרבות קיום בחירות מקדימות.

כן הוחרגו מההגבלות שנקבעו, מערכת המשפט כולה ועורכי הדין, במקרים שעליהם לייצג לקוחות בפני בתי משפט או מוסדות אחרים, להכין לייצוג כאמור, או לתת שירות חיוני ללקוח שאינו סובל דיחוי ולא ניתן לבצעו באמצעי דיגיטלי חלופי, וכן עובדים שנדרשים לסייע לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת או לוועדת בחירות אזורית לכנסת, לצורך קיום הבחירות הקרובות.

לגבי העובדים הפלסטינים הנכנסים לישראל לא התקבלה החלטה. מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הודיע כי ההחלטה לגבי עובדי הבנייה מיו״ש הינה כפופה להחלטה שתתקבל ע"י ראש הממשלה ושר הביטחון בהתייעצות המל"ל ועם שרי האוצר, הבריאות, והבינוי והשיכון. ההחלטה תתקבל ככל הנראה מחר או מחרתיים והכיוון הוא כפי שהיה בסגרים קודמים אישור כניסה לשבועיים, שבהם ישארו הפועלים בישראל וישהו במבנים שיספקו הקבלנים מבלי לצאת מהם.

צרו איתנו קשר *5988