"יש הרבה חאפרים. היו יזמים שהציעו דברים ממש הזויים"

הבניין ברחוב לואי מרשל 41 בתל אביב ייהרס בקרוב: 32 דירות ייבנו במקום 15 הקיימות

סיפור הפרויקט:

איילון רשף, מנציגות הדיירים בבניין: "בהתחלה אחד האנשים התחיל לקדם תמ"א 38/1. כשנולדה תמ"א 38/2 הבנו שזה עדיף והתחלנו מהתחלה. עשינו את זה בצורה קצת לא סטנדרטית בעולם התמ"א - אמא שלי אדריכלית והיא הכינה לנו תוכניות ראשוניות די מקיפות, ואז פנינו לכמה יזמים וידענו מראש כמה נוכל לקבל.

"עם התוכניות פנינו ליזמים. הלכנו לחברות רציניות, ובסוף בחרנו גם לפי כימיה אישית. יש הרבה חאפרים ורצינו לראות מי ידע להסתכל על התוכניות ולהגיד מה באמת אפשר לעשות. היו יזמים שהציעו דברים ממש הזויים, היה אפילו יזם שצילם את הבניין ב-80% בזירוקס כדי שייכנס למגרש. ממש הזיה. ברגע שבחרנו יזם לקחנו אדריכל אובייקטיבי.

"בעירייה לא ביקשו שינויים משמעותיים. אולי תזיזו קצת חלון או משהו כזה. התוכנית כבר לקחה מראש את כל המגבלות של תוכנית הרבעים ולא ביקשנו משהו חריג. עכשיו התקבל היתר בתנאים. יש לנו עדיין דייר מתנגד. אחד שאומר שמגיע לו יותר, ואחד שחושב שלכולם מגיע יותר, אף על פי שאצלנו כולם נשארים בדיוק באותו מיקום שהיו ואפילו באותו כיוון. הקורונה דוחה את הדיונים אצל המפקחת, זה לוקח יותר זמן".

רחוב לואי מרשל 41, תל אביב / צילום: אסף פינצ'וק
 רחוב לואי מרשל 41, תל אביב / צילום: אסף פינצ'וק

התמורה ליזם:

17 דירות חדשות, שיוכל למכור.

התמורה לדיירים:

דירה חדשה, באותה קומה ובאותו מיקום, גדולה יותר בכ-15 מ"ר תוספת + מרפסת שמש של כ-12 מ"ר + חניה תת-קרקעית וחלק מן הדירות גם מחסן.

לו"ז:

התקבל היתר בנייה בתנאים.

מיקום מדויק: לואי מרשל 41, תל אביב.

המצב הישן: בניין בן 3 קומות ו-15 דירות, יש מעלית ואין חניה.

היזם: מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן.

האדריכל: קימל אשכולות.

צרו איתנו קשר *5988