בורסות עולם | סיקור שוטף

נעילה מעורבת באירופה: מדד הדאקס טיפס ב-0.4%

בוול סטריט לא יתקיים היום מסחר לרגל חופשת יום מרטין לותר קינג • הביטקוין עולה ב-1% ונושק לרמה של 37,000 דולרים

בורסת פרנקפורט / צילום: shutterstock
בורסת פרנקפורט / צילום: shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

18:39

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.4%, הקאק הצרפתי הוסיף 0.1% לערכו ומנגד הפוטסי הבריטי איבד 0.2%.

בסוף השבוע האחרון הושלם המיזוג בין הבעלים של פיאט קרייזלר, FCA, לבין קבוצת PSA, הבעלים של פיג'ו, מה שיצר את יצרנית המכוניות הרביעית בגודלה.

 16:48

טקס ההכתרה של הנשיא ביידן ביום רביעי הקרוב צפוי לרכז עניין על רקע החשש משידור חוזר של הפלישה לגבעת הקפיטול. בארצות הברית עיקר תשומת הלב תמשיך להיות מוקדשת לעבר תביעות האבטלה השבועיות ביום חמישי, לצד המשך עונת הדוחות לרבעון הרביעי בוול סטריט.

15:49

המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת. הדאקס עולה ב-0.2%. מנגד הפוטסי והקאק יורדים ב-0.2% ו-0.1% בהתאמה.

הביטקוין עולה ב-1% ונושק לרמה של 37,000 דולרים.

12:00

ירידות קלות בבורסות אירופה. גם הנפט רושם ירידה קלה. בסקירת הנפט השבועית מתייחס הכלכלן הראשי של לאומי, ד"ר גיל בפמן , למצב התעסוקה בשוק הנפט, וכותב כי "מספר המשרות בשוק הנפט עלה בארבעת החודשים האחרונים של שנת 2020, כאשר בחודש דצמבר לבדו נוספו 4,592 משרות. עלייה זו בתעסוקה עשויה להצביע על כך שהענף עבר את הגרוע מכל במשבר הנוכחי וכי הוא ממשיך במגמת ההתאוששות. עם זאת, מספר המשרות בענף עדיין נמוך ב-13% מהרמה שהייתה לפני שנה".

"בארה"ב, הביקוש לדלק מטוסים עלה אל מעל ל-1.4 מיליון חביות ביום, אך הוא עדיין מצוי ברמות נמוכות מאשר לפני המשבר והוא צפוי להקשות על התאוששות הביקושים לנפט במהלך החודשים הקרובים, מאחר ועיקר ההתאוששות לדלק מטוסים צפויה להיות במחצית השנה של שנת 2021 . הביקוש לדלק לכלי רכב ירד לאחרונה, זאת ככל הנראה כביטוי להקשחת המגבלות על ניידות תושבי ארה"ב". בנוסף "עונת החורף הקרה מהרגיל באסיה צפויה להביא לעליית מחירי האנרגיה בשל עליית הביקושים לחימום ביתי. עליית מחיר הגז הטבעי יכולה לגרום למעבר של חלק מיצרני החשמל לשימוש בסולר, מה שיתמוך בעליית הביקוש לנפט", כותב בפמן.

10:20

שבוע המסחר בבורסות אירופה נפתח תוך ירידות קלות במדדי המניות. בוול סטריט לא יתקיים היום מסחר לרגל חופשת יום מרטין לותר קינג.

הביטקוין נסחר ברמה של כ-36,000 דולר. בגזרת הסחורות רושם הזהב עלייה קלה ונסחר סביב 1,837 דולר לאונקיה, והנפט מסוג ברנט רושם ירידה של 0.8% ונסחר ברמה של כ-54.7 דולר לחבית.

08:05

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. בשנחאי רושמת הבורסה עלייה של כ-1% ואילו מדד הניקיי בטוקיו יורד בכ-1%. 

בסין דווח היום כי הכלכלה התרחבה ב-2.3% בשנת 2020. זאת לעומת צפי כלכלנים לצמיחה של כ-2%. ברבעון הרביעי צמח המשק הסיני ב-6.5% לעומת הרבעון המקביל ב-2019.

הביטקוין נחלש ונסחר ברמה של 34,900 דולר. בגזרת הסחורות רושם הזהב ירידה קלה ונסחר סביב 1,828 דולר לאונקיה, והנפט מסוג ברנט רושם ירידה של 1% ונסחר ברמה של כ-54.5 דולר לחבית.

עונות דוחות ראשונה ל-2021 בוול סטריט נפתחה והשבוע יפרסמו תוצאות בנק אוף אמריקה וגולדמן זאקס לפני המסחר ביום שלישי, ושל נטפליקס לאחר המסחר. אינטל תפרסם את דוחותיה ביום חמישי בסימן החלפת המנכ"ל והתערבות של קרן אקטיביסטית בחברה. ביום שלישי סין תפרסם את נתוני הצמיחה.

צרו איתנו קשר *5988