לשמור לאחרי הקורונה: אלו הערים המובילות בהכנסת אורחים

וגם: פייבר מארחת את יוצרת הסדרה "חזרות" נועה קולר, מינויים חדשים וקצת חדשות טובות בלב המגפה

ראש פינה. עקפה את עכו / צילום: Shutterstock
ראש פינה. עקפה את עכו / צילום: Shutterstock

תשכחו מתל אביב, אילת או ירושלים - לפי חוות דעת שפורסמו ב-Booking.com, ראש פינה היא המקום המזמין ביותר בישראל לנופש. כשההגדרה ל"מזמין" היא במובן של שביעות רצון הנופשים מהכנסת אורחים. בשנה שעברה מי שמוקמה בראש הרשימה היא העיר עכו, שהשנה ירדה למקום השני.

הדירוג של בוקינג נעשה במסגרת ה-Traveller Review Awards על סמך 130 מיליון חוות דעת של גולשים שהיא מגדירה כמהימנות. אמנם נושא התיירות והנופשים נמצא בהקפאה שלא נראה לה אופק, אבל מי שטייל היכן שהתאפשר, טרח ודירג את האתרים. בארץ נבחנו כ-357 אלף חוות דעת.

חוות הדעת שפרסמו הגולשים הישראלים גילו כי מה שחשוב לנופש הישראלי היה אדיבות במה שהוגדר כ"איכות אנשי הצוות" במקום האירוח, ולאחר מכן הניקיון ומיקום אתר הלינה (בסדר יורד). ההעדפות של הישראלים צוינו במסגרת חוות דעת שפורסמו לאחר אירוח. ההעדפות שלנו, כך מתברר, תואמות למגמה הכללית בעולם: אדיבות, ניקיון ומיקום. בבוקינג מציינים כי נושא הניקיון, הבריאות וההיגיינה קיבל השנה בולטות בחוות הדעת כיאה לעולם שמתנהל תחת מגפה.

את רשימת היעדים המזמינים ביותר בארץ (על סמך חוות הדעת של האורחים) פותחת כאמור ראש פינה שהובילה במספר מקומות האירוח שזכה לתשבוחות. אחריה מדורגת עכו,  מצפה רמון, חד נס, ערד, נצרת, באר שבע, אילת, קיסריה וחיפה.

בולטות בהעדרן ירושלים ותל אביב ויש להניח שזאת לאור העובדה ששני היעדים התיירותיים המובהקים ביותר בישראל מושבתים כמעט לחלוטין עם עצירת התיירות הנכנסת בשעה שרוב מקומות האירוח בשתי הערים הללו, סגורים. הדירוג מחזק את המציאות שניצבה בפני תיירי הפנים שנעה בעיקר סביב תיירות כפרית - הסגמנט שנהנה מהקורונה.

ומה קורה בעולם? את רשימת עשרת האתרים שקיבלו את הדירוג הגבוה לחוויות האירוח פותחת טאוויאן עם מחוז טייטונג, אחריה פרשוב (סלובקיה), אוסטריה עילית (אוסטריה), טזמניה (אוסטרליה), קטנברי (ניוז זילנד), נובה סקוטיה (קנדה), צ'ובוט (ארגנטינה), מחוז או'היגינס (צי'לה), אייווה (ארצות הברית) ומינאס ז'ראיס (ברזיל).

מיכל רז-חיימוביץ'

מצנח הזהב

מיכל גרסטלר, ראש המטה ויועצת התקשורת של יו"ר הכנסת מסיימת את תפקידה, וממונה לראש המטה של גלעד ארדן, שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם. במשך כ-11 שנים ניהלה גרסטלר (36) את מערך הדוברות וקשרי החוץ של יו"ר הכנסת, יריב לוין, בתפקידיו השונים כשר התיירות, כיו"ר הקואליציה, כיו"ר ועדת החוץ והביטחון וכיו"ר ועדת הכנסת. בעברה היא שימשה כדוברת מפלגת הליכוד.

----

פרופ' רבקה כרמי מונתה לדירקטורית בשותפות המו"פ Infinity Medical, שפונה  להשקעה בחברות העוסקות ברפואה דיגיטלית. פרופ' כרמי, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בן גוריון,  מילאה תפקידים ציבוריים ואקדמיים שונים, וזכתה באחרונה בפרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו, על מפעל חייה בתחום הרפואה.

"פגישה אינטימית" עם נועה קולר

זמן קצר אחרי ששודר הפרק האחרון בסדרה המדוברת "חזרות" של "כאן", הזמינה חברת פייבר את יוצרת הסדרה שגם מככבת בה, נועה קולר, למה שהם מכנים: "שיחת אמן אינטימית" המועברת לעובדים בזום. השיחה, אותה מנחים עובדי החברה, התקיימה במסגרת רצועת הבידור הקבועה של החברה מאז חודש אוקטובר - Fiverr Stage. מטרת האירועים המקוונים, הנערכים בשיתוף Creative Culture Club, היא לתמוך בתעשיית התרבות והאמנות בתקופת הקורונה, "וגם לספק לעובדי פייבר מנת השראה ואסקפיזם בשגרה אינטנסיבית של עבודה מהבית", כך לפי לימור יצחק, מנהלת מחלקת מעורבות עובדים וקשרי קהילה, ויוזמת הפורמט. מאז שהושקו התארחו באירועי פייבר: עלמה זק, אסף אמדורסקי, נלי תגר, שלומי שבן.

-----

גם זו אינפורמציה שרלוונטית למי שמגיעים לעבודה בימים אלה, ולא עובדים מהבית: אתר האינטרנט officesnapshots, שמתמחה בסביבות עבודה מעוצבות, פרסם את פרויקט סיכום המשרדים הפופולריים ביותר לשנה החולפת. לרשימה, המונה 25 משרדים חדשים, התברגו 3 משרדים של חברות בישראל: סודהסטרים, Nova ואינוביד. 

חדשות טובות

מגדל ביטוח תעניק מלגות בסך כולל של 100 אלף שקל לסטודנטים מצטיינים מתוכנית האקטואריה של אוניברסיטת חיפה, ותשמור עימם על קשר במסגרת תוכנית "מחשבים עתיד".