הביטקוין לא עוצר: מזנק לשיא חדש של 47,200 דולר

פחות מיממה לאחר הדיווח של חברת טסלה על רכישת ביטקוין בהיקף מצטבר של 1.5 מיליארד דולר שביצעה בחודש שעבר, מחירו של מטבע הקריפטו המוביל משלים זינוק יומי של יותר מ-20% - וממשיך לשבור שיאים

ביטקוין צ'יינג בתל אביב / צילום: רועי קצירי
ביטקוין צ'יינג בתל אביב / צילום: רועי קצירי

טסלה חישמלה את שוק הקריפטו: הדיווח שמסרה אתמול (ב') חברת הרכב החשמלי של אלון מאסק לרשות ניירות ערך האמריקאית, על כך שביצעה בינואר רכישת ביטקוין בסכום מצטבר של 1.5 מיליארד דולר, הזניק את מטבע הקריפטו המוביל לשיא חדש. פחות מיממה לאחר מכן, ביום שלישי לפנות בוקר (בסביבות 2:00 שעון ישראל), הגיע מחיר הביטקוין בבורסות הקריפטו בעולם ליותר מ-47 אלף דולר - ושבר את שיא כל הזמנים שקבע אתמול.

בדיווח של טסלה ל- SEC הוסיפה החברה כי היא מתכוונת להתחיל לקבל תשלום דרך ביטקוין "בעתיד הקרוב, בכפוף לחוקים הרלוונטיים ולהתחלה על בסיס מוגבל, שאנו עשויים להנזיל או לא במועד קבלת התשלום". החלטה זו עשויה להפוך את טסלה ליצרנית הרכב הראשונה בעולם שתאפשר תשלום במטבע דיגיטלי.

עם שבירת שיא כל הזמנים הבוקר, משלים מחיר הביטקוין עלייה יומית של יותר מ-20% וזינוק שבועי של כ-38%. מתחילת 2021 טיפס מחירו של מטבע הקריפטו המוביל ביותר מ-60%, אחרי שבשנת 2020 הכפיל את מחירו יותר מפי ארבעה.

מחיר השיא של הביטקוין (סימול: BTC ) היום לפנות בוקר, 47,131 דולר, שיקף למטבע שווי שוק של יותר מ-872 מיליארד דולר. שווי זה שקול לכ-63% משוויו הכולל של שוק הקריפטו, המונה יותר מ-8,400 סוגי מטבעות דיגיטליים. השווי הכולל של שוק הקריפטו מסתכם הבוקר ביותר מ-1.3 טריליון דולר.

במקום השני מבחינת שווי השוק, אחרי ביטקוין, ניצב את'ר, המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום. אתמול שבר את'ר את שיא כל הזמנים, כשמחירו בבורסות הקריפטו הגיע לרמה של 1,770 דולר. מחיר האת'ר (סימול: ETH) עלה מתחילת 2021 ביותר מ-130%. בתחילת השבוע הושק מסחר בחוזים עתידיים על את'ר בבורסת הנגזרים של שיקגו, CME.

במקום השלישי בשוק, מחירו של המטבע Polkadot זינק כ-15% ביממה האחרונה, ועקף בשווי השוק שלו את XRP , המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין ריפל. פולקדוט (סימול: DOT ) הגיע הבוקר לשיא כל הזמנים שלו, 23.85 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap.

צרו איתנו קשר *5988