קנס למקס סטוק באר שבע: הפרה הנחיות התו הסגול

החנויות של מקס סטוק ממשיכות לפעול לאורך כל הסגר, לאחר שהרשת הגדירה את עצמה כחיונית, ועתה היא סופגת קנס בגובה 5,000 שקל על אי-עמידה בהנחיות התו הסגול • ככל הנראה מדובר בקנס הראשון שהרשת קיבלה • היום אמורים להיפתח בניגוד להנחיות הממשלה שלושה מרכזי קניות

משטרת ישראל מחוץ לסניף מקס סטוק בבאר שבע / צילום: משטרת ישראל
משטרת ישראל מחוץ לסניף מקס סטוק בבאר שבע / צילום: משטרת ישראל

רגע לפני פתיחת הקניונים תחת "התו הירוק" שהמציאו עבור עצמם, רשת מקס סטוק סופגת קנס על אי-עמידה בהנחיות התו הסגול.

החנויות של מקס סטוק ממשיכות לפעול לאורך כל הסגר, לאחר שהרשת הגדירה את עצמה כרשת חיונית, ועתה היא סופגת קנס בגובה 5,000 שקל על אי-עמידה בהנחיות התו הסגול. ככל הנראה מדובר בקנס הראשון שהרשת קיבלה.

במשטרת ישראל עדכנו כי כוח משימתי של מרחב נגב במחוז דרום, הפועל לאכיפת הנחיות משרד הבריאות במאבק בנגיף הקורונה, ביצע בקרת עסקים במתחם המסחרי אמות בבאר שבע.

במהלך הפעילות עלה כי חנות המקס סטוק אינה עומדת בהנחיות התו הסגול, ומשכך נמסר לה דוח על סך 5,000 שקל.

מפקד הכוח פקד שפיק אלגלאוי מסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול יחד עם הרשויות ויתר גורמי האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו. המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות, שכן אי-קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל". 

שלושה מרכזי קניות ייפתחו כבר היום 

היום (ה') אמורים להיפתח בניגוד להנחיות הממשלה שלושה מרכזי קניות באופן מלא, בהתאם למה שהקניונים והרשתות מכנים "התו הירוק", במסגרתו הם מגדירים מי מבחינתם מסכן את הציבור ומי לא. 

שלט שהוצב הבוקר בכניסה לקניון בת ים / צילום: ביג מרכזי קניות
 שלט שהוצב הבוקר בכניסה לקניון בת ים / צילום: ביג מרכזי קניות

מתחמי הקניות שייפתחו הם קניון בת ים, הקניון הגדול בפתח תקווה ומתחם ביג בכרמיאל. "המתחמים יפעלו לפי המתווה הסגול בשילוב 'התו ירוק'", הגדירו זאת בפורום ראשי המסחר, כך שלדבריהם בפועל תתאפשר אך ורק כניסה של עובדים ולקוחות עם תעודת מתחסן (מתחת לגיל 60: חיסון ראשון; מעל גיל 60: חיסון שני), תעודת מחלים, בדיקת קורונה שלילית (בתוקף של 72 שעות) וילדים מתחת לגיל 16.

"אנו מודיעים בזאת כי ביום בו יוחלט כי חנויות רחוב ייפתחו ללא 'תו ירוק', יבוטל לאלתר 'התו הירוק' במרכזי הקניות הפתוחים ובקניונים", טענו בפורום.

צרו איתנו קשר *5988